Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín navštívil ministr školství Petr Gazdík

date_range 30.Bře, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ministr Gazdík diskutoval s učiteli i sportovci. Foto: Město Vsetín

V pondělí 28. března, tedy přesně na Den učitelů, navštívil Vsetín ministr školství, mládeže a tělovýchovy Petr Gazdík. Během dopoledne si stihl prohlédnout základní školu v Rokytnici, podiskutovat s pedagogy a sportovci a navštívit i vsetínské tranzitní centrum pro ukrajinské uprchlíky.

 

Ministra Petra Gazdíka, kterého doprovázel místostarosta pro školství Tomáš Pifka, nejprve v amfiteátru rokytnické školy přivítalo více než 400 jejích žáků a pedagogický sbor v čele s ředitelem Hynkem Hromadou. Ten ministru představil činnost školy, jež se mimo jiné, stejně jako ta v Bánově, kde Gazdík učil, zapojuje do projektu Globe.

 

Ministr při této příležitosti nezapomněl všem pedagogům popřát k jejich svátku, nechyběla ani fotografie s celým učitelským sborem, ale i diskuse nad aktuálními tématy, která se současného školství dotýkají. Následovala prohlídka odborných učeben, jež loni vznikly v rámci projektu polytechnického vzdělávání a přišly na více než dvacet milionů korun. Poté už ministr zamířil na Maštaliska, kde jej čekalo setkání s dalšími členy vedení města a se zástupci škol zapojených do projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání, a také se zástupci vsetínských sportovních klubů.

Ministra přivítalo v amfiteátru rokytnické školy více než 400 jejích žáků. Foto: Město Vsetín

Na přetřes přišla témata dalšího rozvoje školství, začleňování ukrajinských uprchlíků do vzdělávacího procesu a role státu v této problematice, ale také financování sportovních klubů a jejich činnosti. „Jsem rád, že ministr Gazdík přijal mé pozvání a mohli jsme mu tak představit nejen nové vybavení ZŠ Rokytnice, ale seznámit jej i s úspěšným projektem sportovního školství, kdy zkušení trenéři docházejí učit tělocvik na první stupeň základních škol. Myslím si, že i ze setkání s pedagogy a sportovci si odnesl řadu podnětů, které by mohl ve své práci pro jím vedený resort využít,“ uvedl místostarosta Tomáš Pifka.

 

Poslední ministrovou zastávkou na vsetínské návštěvě byla prohlídka tranzitního centra pro uprchlíky v prostorách Domu kultury a seznámení se s jeho fungováním.

 

Ministr Gazdík diskutoval s učiteli i sportovci. Foto: Město Vsetín

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA