Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín se připojí k akci Hodina Země

date_range 31.Bře, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Řada měst nejen po celé České republice, ale i po celém světě, budou v sobotu 31. března v době od 20.30 hod. do 21.30 hod., zahalena do tmy. Patří mezi ně i Vsetín, který se připojí k celosvětové klimatické akci na podporu ochrany klimatu s názvem Hodina Země.

Pořadatelem akce je největší světová organizace pro ochranu přírody, WWF, která tuto aktivitu u nás propaguje prostřednictvím Českého svazu ochránců přírody.

Jde o symbolické hodinové zhasnutí dominant, vypnutí veřejného osvětlení, osvětlení budov města i firem či pouhé zhasnutí světel v jednotlivých domácnostech.

„Ve Vsetíně se symbolicky na hodinu do tmy zahalí římskokatolický kostel na Horním náměstí. Vypnuto bude také i osvětlení budovy Podnikatelského inkubátoru," uvedla starostka města Iveta Táborská.

Hromadné vypnutí mnoha miliónů světel po celém světě má sloužit jako symbolické gesto obyvatel naší planety, kteří si uvědomují hrozbu klimatických změn a nutnost rychlého obratu k nízkouhlíkové ekonomice.

Pokud se budou chtít k této akci připojit i jednotliví obyvatelé Vsetína, postačí, jestliže nebudou ve svých domovech v uvedenou dobu používat osvětlení nebo alespoň vypnou ta světla, která nejsou nezbytně nutná.

Další informace k akci najdete ZDE

Jana Čadová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA