Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín slavnostně otevřel Náměstí Jarmily Šulákové

date_range 29.Čvn, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vsetín má Náměstí Jarmily Šulákové. Foto: archiv města Vsetín

Od čtvrtku 26. června má Vsetín Náměstí Jarmily Šulákové. Slavnostního otevření prostoru a odhalení pamětní desky, věnované „Valašské královně matce“, se zúčastnili kromě jiných představitelé města v čele se starostou Jiřím Růžičkou, hejtman Jiří Čunek, a také zpěvaččina dcera Zuzana Pavlůsková, která na obecenstvem zaplněné piazzettě také zazpívala.

 

„Nápad uctít zpěvačku pojmenováním veřejného prostranství nevzešel jen od vedení města, ale také od místních obyvatel a od Obce spisovatelů. Jsme rádi, že se nám povedlo tyto výzvy vyslyšet a najít důstojný prostor k uctění památky významné vsetínské rodačky,“ řekl při této příležitosti starosta Jiří Růžička.

 

„Cítím velké zadostiučinění a mám velkou radost, že náměstí pojmenované po mamince stojí právě v těchto místech, kde jsme dlouho společně bydlely a prožily spoustu krásných chvil. Odtud také docházela maminka do práce v nedalekém obchodu s deskami Supraphon. Toto místo má pro mě velkou symboliku. Moc všem děkuji,“ vyjádřila své pocity Zuzana Pavlůsková.

 

Foto: archiv města Vsetín

 

Slavnostní odpoledne, které si nenechaly ujít více než tři stovky lidí, moderoval Jan Rokyta, zahrála mimo jiné i cimbálovka Mirka Urubka. Nechyběli ani členové kultovní kapely Fleret Zdeněk Hrachový a Stanislav Bartošík, kteří společně ze Zuzanou Pavlůskovou zahráli několik písní.

 

Zpěvačka Jarmila Šuláková se na Vsetíně narodila a proslavila město a valašský folklor nejen po celé České republice, ale i v zahraničí. Část své bohaté umělecké kariéry spojila i se zmíněnou folkrockovou kapelou Fleret, s níž nyní vystupuje její dcera Zuzana.

 

Jarmila Šuláková zemřela před třemi lety ve věku 87 let. Její přínos pro město připomíná i pamětní místo zřízené v prvním patře vsetínské radnice.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA