Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetín uctil památku obětí holocaustu

date_range 27.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Vedení vsetínské radnice u památníku obětem holocaustu. Foto: Michal Horský

Památku obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti uctilo vedení vsetínské radnice ve středu 27. ledna pietním aktem u památníku obětem holocaustu na Štěpánské ulici. Akt, s ohledem na stávající pandemii koronaviru, proběhl na rozdíl od předchozích let pouze v komorním duchu bez účasti veřejnosti.

 

U památníku, na jehož místě stávala synagoga, která byla v noci na 20. března 1939 vypálena německou policií a židovští občané města byli té noci deportováni do nacistických vyhlazovacích táborů, zapálili svíčky a položili květiny starosta Jiří Růžička a místostarostové Simona Hlaváčová, Tomáš Pifka a Pavel Bartoň.

 

„Ačkoliv naši společnost v posledních měsících omezují různá opatření plynoucí z pandemie koronaviru, pořád je to naprosto zanedbatelné oproti tomu, co zažívali naši předkové během holocaustu. Mezi jeho oběti se zařadily i desítky občanů Vsetína židovského původu, kteří byli deportováni do koncentračních táborů a tam usmrceni. Ačkoliv od té doby uplynula spousta let, nacionalismus i rasismus v naší společnosti přetrvávají, a zůstávají tak velkým nebezpečím. Musíme se proto všichni snažit, aby se u už nikdy nevrátila doba, kdy jsou lidé pronásledováni kvůli svému původu, vyznání či názorům,“ uvedl starosta Růžička.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA