Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínská městská policie jezdí novým hybridem s pohonem 4×4

date_range 25.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: archiv města Vsetín

Vsetínská městská policie je vybavena novým služebním vozidlem. Vzhledem ke specifickým požadavkům na hlídkovou činnost, snaze o úsporu pohonných hmot a také šetrnost k životnímu prostředí padla volba na Toyotu RAV4 s hybridním pohonem a náhonem na všechna čtyři kola. Nový vůz nahradil osm let starou Dacii Duster.

 

Městská policie Vsetín měla donedávna k dispozici dvě starší vozidla, a to již zmíněnou benzinovou „čtyřkolku“ Dacia, která měla najeto přes 160 tisíc kilometrů, a „dvoukolku“ Mitsubishi ASX z doku 2016 s kombinovaným pohonem na benzín a LPG. „Na letošní rok jsme měli v plánu koupi nového automobilu a prostředky na něj tedy byly alokovány v rozpočtu. Navíc nás Dacia trápila vysokou poruchovostí,“ zdůvodnil nákup vozu, který nahradil právě Dacii, ředitel městské policie Patrik Pecina. Uvedl dále, že vzhledem k členitosti Vsetína a jeho okrajových částí je nutné mít k dispozici alespoň jedno vozidlo s náhonem na všechna čtyři kola. „V minulosti se neosvědčila dieselová pohonná jednotka a naopak máme dobrou zkušenost s Mitsubishi s alternativním pohonem na LPG. Vzhledem k nabídce na trhu a našim požadavkům volba padla na Toyotu RAV4, neboť hybridy této značky jsou velmi spolehlivé,“ vysvětlil Pecina.

Nový vůz strážníků, foto: archiv Městské policie Vsetín

Dodavatel vozidla poskytnul strážníkům mimořádnou slevu, a tak koupě nového vozu výše uvedené specifikace opatřeného automatickou převodovkou přišla město na 760 tisíc korun včetně DPH. V ulicích města se nové vozidlo objevilo před několika dny, kdy již bylo opatřeno výstražnými majáky a polepem karoserie.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA