Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínská nemocnice je na hraně svých kapacit

date_range 02.Pro, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv Vsetínské nemocnice

Počet hospitalizovaných s covid-19 je pětkrát vyšší než před měsícem, včera překročil stovku. Situace je vážná. Nemocnice je na hranici svých kapacit, personál je vyčerpaný, přibývá pracovních neschopností. Vysoký je zájem o testování, očkování i podávání monoklonálních protilátek. Nemocnice požádala o výpomoc zdravotníky i dobrovolníky.

 

„Na standardních lůžkách jsme na limitu, lépe řečeno i za ním,“ říká MUDr. Marek Proksa, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vsetínské nemocnice. „V intenzivní péči jsme na hraně kapacit již týden. Místa, která se uvolní, jsou téměř okamžitě obsazena,“ dodává primář. „Počty máme takové, které jsme nikdy neměli,“ konstatoval primář.

 

V současné době pečujeme o 101 covidových pacientů, z toho osm je v intenzivní péči. Nemocniční lůžka byla zaplněna mnohem rychleji, než jak tomu bylo v loňské podzimní vlně nebo na jaře.

MUDr. Marek Proksa, primář anesteziologicko-resuscitačního oddělení Vsetínské nemocnice

 

Nápor zažívá také očkovací a odběrové místo. Nemocnice denně aplikuje vakcínu 250 zájemcům, převážně se jedná o třetí dávky. Rozšíření provozní doby v minulých dnech přineslo další volné termíny, zájemci se mohou objednávat prostřednictvím centrálního rezervačního systému.

 

Průběžně navyšujeme i kapacity odběrových míst. Je patrný pokles zájmu o preventivní antigenní rychlotesty, nicméně zájem o PCR zůstává trvale vysoký. Zejména u indikovaných pacientů, odeslaných praktickým lékařem či krajskou hygienickou stanicí. Před měsícem jsme prováděli 200 PCR indikovaných testů denně, nyní je to dvojnásobek.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA