Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínská nemocnice končí s očkováním proti covid-19

date_range 16.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Vývěsky, které směřovaly k očkovacímu centru, již v areálu Vsetínské nemocnice nenajdete. Očkování proti covidu-19 ve Vsetínské nemocnici k 15. březnu 2023 skončilo. Důvodem byl minimální zájem veřejnosti, v posledních dvou týdnech tuto službu využilo jen sedm osob.

 

„Vzhledem k minimálnímu a stále klesajícímu zájmu o vakcinaci proti onemocnění covid-19 jsme se rozhodli ukončit činnost očkovacího centra. Pokud se najdou další zájemci o očkování, mohou se obrátit na svého praktického lékaře,“ informoval ředitel Vsetínské nemocnice Ing. Martin Pavlica.

 

Testování na covid-19 je ve Vsetínské nemocnici k dispozici i nadále, a to v rámci infekční ambulance, která pracuje v náhradních prostorách pavilonu C (stará interna). Antigenní rychlotesty a PCR odběry indikované lékařem, jakož i PCR preventivní se nadále provádějí v pondělí a ve čtvrtek od 7.00 do 8.30 hodin.

 

Pokračuje i testování protilátek proti covid-19: jedná se o sérologický test z žilní krve, který není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Ale i v tomto případě již bez nutnosti objednání, předchozí rezervace. K odběrům může zájemce přijít do ambulance na oddělení klinické biochemie ve středu od 9.00 do 13.00 hodin. Zjištění protilátek je zpoplatněno částkou 484 Kč, s vystavením certifikátu se pak jedná o částku 603 Kč.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA