Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínská nemocnice rozšiřuje wifi

date_range 30.Zář, 2016 featured_play_list Aktuality

 

V čekárně pro dárce krve i v dalších prostorách budovy centrálních laboratoří mohou nově pacienti a návštěvníci Vsetínské nemocnice využívat bezplatné připojení k internetu, vyhledávat informace, vyřídit si e-mailovou poštu či komunikovat prostřednictvím sociálních sítí. Projekt pokrývání Wi-Fi signálem odstartoval ve Vsetínské nemocnici před dvěma lety a každoročně se bezplatný přístup pacientů k internetu rozšiřuje na další části areálu.

Ilustrační foto redakce

Jako první se mohli bezplatně k internetu připojit pacienti hospitalizování v chirurgickém pavilonu (rok 2014), následoval objekt nazvaný Čtyřlístek s dětským oddělením, interním spojeným lůžkovým fondem a neurologií. Vloni bylo signálem pokryto rehabilitační oddělení v poliklinice. V letošním roce přibyla další místa s možností připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové technologie Wi-Fi. „V lednu se jednalo o edukační místnost v poliklinice, kde probíhají předporodní kurzy, v březnu pak o prostory léčebny dlouhodobě nemocných a nově o pavilon centrálních laboratoří. Plánuje se rozšíření také do pavilonu, kde se nachází oční oddělení, gastroenterologická a nefrologická ambulance," uvedl vedoucí oddělení informačních systémů Ing. Petr Lusar s tím, že v nemocnici je 42 Access Pointů, tedy přístupových bodů k bezdrátové Wi-Fi síti.

Do zavádění wifi se nemocnice pustila na základě přání pacientů a ti možnost bezplatného připojení k internetu velmi oceňují. Také zdravotníkům rozšiřování bezdrátové sítě umožňuje využívání moderních komunikačních technologií: tabletů a speciálních aplikací, jejichž prostřednictvím monitorují například hojení ran, mohou pacientům lépe přiblížit průběh léčby, usnadňují přípravu na zákrok či například pomáhají komunikovat se sluchově postiženými. Užívání wifi je nastaveno tak, aby neohrozilo bezpečí dat nemocnice a jejich pacientů.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA