Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínská Vážka má opravenou budovu

date_range 31.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality

 

V budově Azylového domu pro ženy a matky s dětmi ve Vsetíně na Hrbové začalo před několika dny působit v nových prostorách centrum služeb pro rodiny s dětmi, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. Dostalo název Vážka. Obnovy se však v uplynulých týdnech dočkala celá budova azylového domu.

V uplynulých týdnech prošla budova azylového domu nákladnou rekonstrukcí, během níž byla vyměněna okna a dveře v celém objektu za plastová. „Obvodový plášť budovy se dočkal zateplení a nové fasády, zateplena je také celá střecha," přiblížil rozsah oprav ředitel azylového domu pro ženy a matky s dětmi Michal Trčálek, podle jehož informací celá akce přišla na více než 2,6 milionu korun.

Azylový dům však nemusel vše financovat z vlastních prostředků, neboť se mu podařilo získat dotaci ve výši 1,8 milionu korun od Státního fondu životního prostředí z jeho operačního programu Životní prostředí. Díky provedeným změnám dojde ke snížení emisí CO2 o zhruba 16 tun za rok a k úspoře přibližně 256 GJ energie ročně.

Centrum Vážka provozuje svou činnost díky podpoře města a několika nadačních fondů (Nadace O2, Nadace Terezy Maxové dětem, Nadace Partnerství) již delší dobu, až nyní se však dočkalo vlastních prostor pro realizaci svých aktivit. „V minulosti se aktivity Vážky uskutečňovaly v různých prostorách, například v knihovně či venku," uvedl Trčálek s tím, že toto centrum poskytuje komplexní služby pro rodiny s nezletilými dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Jde například o rodiny, ve kterých mají rodiče sníženou schopnost pečovat o dítě, rodiny v dlouhodobé finanční nouzi, rodiny ohrožené trestnou činností či rodiny, v nichž se objevuje záškoláctví. „Další cílovou skupinou jsou i rodiny s dětmi, které ztratily bydlení nebo jim tato situace hrozí, ale i těhotné ženy, které potřebují pomoc, rodiny, kde jsou rodiče nezletilí a podobně," vyjmenovala Šárka Vaculíková z centra Vážka.

Zmíněné rodiny mají možnost kromě nejrůznějších přednášek a společných aktivit zaměřených na zlepšení spolupráce členů rodiny bezplatně využít služeb psychologa a právníka. K dispozici je jim i terénní asistent pro výuku.

Jiří Žůrek

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA