Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínské farnosti se zapojí do Noci kostelů

date_range 28.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
V pátek 28. května se Římskokatolická farnost ve Vsetíně a Horní sbor Českobratrské církve evangelické zapojí do celoevropského projektu s názvem Noc kostelů. Jeho cílem je otevřít kostel netradičním způsobem po dobu jednoho večera pro všechny, kteří by se chtěli podívat do prostor, do nichž se běžně nedostanou.

Program v Římskokatolickém kostele začne od 18 hodin bohoslužbou, po které bude kostel otevřen pro návštěvníky. „Od 19 do 21 hodin bude program zaměřen spíše pro děti, od 21 do 23 hodin pro dospělé," informoval Jiří Firich z Římskokatolické farnosti. V rámci programu pro menší návštěvníky bude přitom připravena například malá módní přehlídka kněze a ministranta, povídání o obrazech a historii, nebo měření kostela pomocí nafukovacích balonků. Chybět nebude ani varhanní preludium nebo seznámení s katolickými svátky a způsoby, jak je katoličtí křesťané slaví.

 
Svůj program si v rámci Noci kostelů připravil také Horní sbor Českobratrské církve evangelické. „Začínáme už v 16 hodin soutěží pro mládež a prohlídkou kostela s výkladem průvodce," uvedl Pavel Čmelík, farář Horního sboru ČCE. Následovat bude představení práce s loutkami a hraná scénka, povídání na téma Proč je tolik církví nebo poslech varhanních melodií. „Závěr bude patřit ztišení při svíčkách a zpěvům z Taizé," zve k účasti Pavel Čmelík s tím, že účastníci budou mít příležitost i k rozhovoru s kazatelem sboru.

Bližší informace a podrobný program najdete na stránce nockostelu.cz .

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA