Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínské školy přivítaly 265 prvňáčků

date_range 01.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dvě sta šedesát pět prvňáčků usedlo dnes do lavic vsetínských základních škol. Přivítat malé školáky a popřát jim mnoho školních úspěchů přišly také vsetínská starostka Květoslava Othová a místostarostka Iveta Táborská.

Do sedmi vsetínských základních škol tak letos nastoupilo o osm prvňáčků více než v roce loňském. V tomto školním roce navíc nastoupilo do běžných základních škol dvakrát více romských dětí. „Zatímco vloni zahájilo školní docházku v běžné základní škole pět dětí, letos to bylo deset dětí, což je téměř šedesát procent všech romských prvňáčků," informovala vsetínská starostka, podle níž je to velký úspěch zejména terénních pracovníků města a místních neziskových organizací, kteří dlouhodobě pracují s romskými dětmi i rodiči a snaží se je přesvědčit o nutnosti kvalitního vzdělání. „To je totiž důležité pro získání vědomostí a dovedností, ale zejména následné uplatnění na trhu práce," dodala.

 

foto MěÚ Vsetín

 
Nový školní rok tak začal pro vsetínské děti slavnostně. Nezkazilo jim jej ani nepříznivé počasí. Prvňáčci totiž obdrželi spoustu školních pomůcek nejen od škol samotných, ale také od města Vsetína. Na jejich bezpečnost navíc již tradičně dohlížela devítka civilistů a pět strážníků městské policie, kteří hlídkovali na nejfrekventovanějších přechodech pro chodce. „Civilisté i strážníci vsetínské městské policie budou dohlížet na bezpečnou cestu dětí do škol po celý školní rok," ubezpečila vedoucí oddělení školství Jana Janovská.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA