Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínské tanečnice mistryněmi republiky

date_range 25.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Tanečnice ze vsetínského klubu All Style Unit budou již podruhé v řadě za sebou reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy v chorvatské Poreči ve street dance. Uplynulou neděli se totiž zúčastnily mistrovství republiky Worldstars v Českých Budějovicích a odvezly si z něj první a druhé místo. Dostanou tak šanci zopakovat svůj úspěch z loňského roku, kdy se staly mistryněmi a vicemistryněmi Evropy.

Vsetínské tanečnice se soutěže zúčastnily se dvěma choreografiemi ve dvou věkových kategoriích – do 15 a nad 15 let. Mladší děvčata vybojovala v konkurenci čtyř vynikajících formací první místo a děvčata v hlavní věkové kategorii nad 15 let obsadila v konkurenci jedenácti týmů nádhernou druhou příčku. „Byl to velmi náročný den, protože jsme odjížděli ve čtyři hodiny ráno, navíc to byla naše letošní premiéra s novými choreografiemi. O to více nás tento úspěch těší," řekla vedoucí tanečního souboru, který patří pod TJ Sokol Vsetín, Radka Navrátilová.

 

Foto: archiv All Style Unit

 
Velký podíl na úspěchu má přitom podle ní nejen kvalita provedení, ale zejména samotná choreografie. Děvčatům z All Style Unit ji už tři roky sestavuje teprve devatenáctiletá Martina Jandová, studentka vsetínského gymnázia, která v tomto klubu tančí šest let. „Hodně jezdím po workshopech, ale jednotlivé prvky jsou z mé hlavy. Vymýšlím si to tak, jak to cítím, aby to vypadalo efektně," prozradila recept na úspěch mladá choreografka.

Vsetínským tanečnicím však i přes tento úspěch sezona teprve začíná. „Teď nás bude čekat skoro každý týden nějaká soutěž od regionální až po mistrovskou úroveň," naznačila další plány vedoucí souboru.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA