Vsetínský Cáhlík získal tenisové double

date_range 24.Kvě, 2013 featured_play_list Aktuality

I když sobotní ráno nevěstilo pěkné počasí, uskutečnil se na tenisových kurtech Zbrojovky Vsetín 18. května tenisový turnaj k otevření nové letní sezony 2013 pod názvem První smeč. I přesto se sešlo 20 mužů a 7 žen, nejen z řad domácích, ale i přespolní (dík patří dvěma hráčům a jedné hráčce, kteří přijeli až z Opavy, dále pak 3 kluci ze Slavičína, jeden ze Štítné nad Vláří a jeden z Valašského Meziříčí a jedna hráčka přicestovala z Jablůnky. Chvíle čekání než se počasí umoudří si učastníci zkrátili v baru 7. kurt nad kávou, pivem a někteří dokonce šampanským nebo něčím ostřejším. Hned jak ustal déšť se kurty zaplnily nadšenými tenisty.

V kategorii mužů singl se hrál pavouk. Kdo neměl štěstí v předkole 1. kole, měl druhou šanci v útěše. Ženy měly dvě skupiny po třech, hrály každá s každou a do pavouku postoupily vždy dvě ze skupiny. V mužském pavouku bylo k vidění plno zajímavých a napínavých zápasů, ale nejvýš se dostali jen dva borci, a to Zdeněk Cahlík (Vsetín), který v semifinále udolal Lubomíra Palu (Vsetín) 9:5 a Lukáš Koseček (Slavičín), ten v semifinále porazil Petra Pláška (Vsetín) 9:1. Vítězně z finálového souboje vyšel nakonec Zdeněk Cahlík, který v dramatické bitvě zdolal slavičínského hráče 6:4. Konečné 3. místo si odnesl po skreči soupeře Luboš Pala.

Tenisový turnaj První smeč (foto Luboš Pala)

V kategorii útěchy zvítězil Miloš Juříček (Vsetín). V pavouku finále žen se utkaly dvě ženy, které se umístily ve skupinách na druhých místech – Eva Volková (Vsetín), která porazila poměrem 6:2 Mišu Kumbárovou (Vsetín) a Dáša Musilová (Opava), která taktéž v semifinále vyhrála 6:2 nad Helenou Žemlíkovou (Jablůnka). Nakonec 1. a 3. místo zústalo doma, když finále vyhrála Eva nad Dášou 6:1 a bronz si odnesla Míša Kumbárová po skreči zraněné Helči v utkání o bronz.

Po singlech následovaly oblíbené debly, kde v semifinále vyhrála dvojice Cahlík Zdenek – Halko Pavel (Vsetín) nad Pala Lubomír – Chytil Olin (Vsetín) 6:4 a dvojice Pančiak Radim-Malý Pavel (Opava) nad Vašíček Vojta – Koňařík Martin (Vsetín) 7:6 (8:6) – poražení vedli v tiebreaku už 6:3!!! Ve finále pak Zdeněk Cahlík získal double , když s P. Halkem porazily Opaváky 6:3. 3. místo patřilo dvojici Vašíček Vojta – Koňařík Martin, která si spravila chuť, když tentokrát v tiebreaku prohrávala 6:4, a vyhrála 8:6. V útěše vyhráli Koseček Lukáš – Hlásný Daniel (Slavičín).

Tři dvojice žen si zahrály každá s každou a vítězkami se staly Vlčková Mirka – Kumbárová Míša (Vsetín), druhé místo Žemliková Helena – Volková Eva a třetí Šrámková Tereza – Hrubanová Eva (Vsetín).

Mezi zapasy se mohli tenisti občerstvit v baru, kde byl pro ně připraven výborný guláš, pivo a jiné pochutiny. Vítězové si domů odnesli krásné poháry, medaile a hodnotné ceny. I přes déšť,který asi ráno odradil ostatní zájemce, se turnaj podařil, hráči si zahráli pěkné zápasy a už teď se těší a začínají přípravu na další z turnajů pro rekreační hráče, které bar 7. kurt připravuje. Děkujeme tímto kuchaři za guláš, sponzorům za ceny, p. Malučkému za poháry a medaile a baru 7. kurt za občerstvení.