Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínský hokej chce být celoregionální

date_range 28.Kvě, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Vsetínský hokej má nové vedení. Předsedou Valašského hokejového klubu se stal Petr Neumann, jednatelem a výkonným manažerem je Daniel Tobola. Oba představitelé VHK nastupují do funkcí s novou vizí a dlouhodobými cíli. „Chceme ze Vsetína vybudovat klub, který by zastřešoval hokej v celém regionu. Rádi bychom, aby u nás výchova hráčů probíhala na principu akademií," říkají shodně Neumann s Tobolou, kteří v nejbližších dnech plánují kontaktovat zástupce fanoušků.

Návštěvnost domácích zápasů vsetínského A-týmu se v uplynulé sezóně pohybovala kolem 700 diváků, přestože hokejisté předváděli ve východní skupině 2.ligy nadprůměrné výkony. „Bylo pro mě velkým překvapením, když jsme došli k číslu průměrné návštěvnosti. Myslím, že hokej se hrál ve většině případů dobrý a divácký nezájem jsem nechápal ani já," řekl Petr Neumann, jenž se rovněž věnuje své oděvní firmě a před nástupem do funkce byl dlouholetým fanouškem VHK. „Roli diváků a fanoušků vnímám jako neodmyslitelnou součást klubu. Proto se také chceme s jádrem těch skalních sejít a promluvit si o tom, jak vidí situaci oni z druhé strany," uvedl předseda hokejového Vsetína. „V každém případě chápeme jako velký úkol přitáhnout diváky zpět na stadion."

Seniorský tým již pod vedením trenérů Viktora Hlobila a Libora Forcha zahájil přípravu na novou sezónu, v níž bude cílem co nejlepší umístění. Z dlouhodobého hlediska chce nové vedení VHK vybudovat ze Vsetína celoregionální klub, který by zastřešoval hokej na celém Valašsku. Podobný koncept existuje například již v severních Čechách (trojice klubů Chomutov, Kadaň, Klášterec nad Ohří) nebo na jižní Moravě (Království Komety).

„Nechceme se nad nikoho povyšovat. Víme, že máme nebo můžeme mít podmínky k tomu, abychom zastřešili výchovu mladých hokejistů z celého kraje," poznamenal jednatel Daniel Tobola, který do svého nástupu do funkce působil ve Vsetíně jako mládežnický trenér. „Chceme s představiteli okolních klubů mluvit a jednat o konkrétní formě spolupráce. Měla by tady být určitá vize pro mladé kluky hrát ve výběru Valašska nejvyšší soutěže a nastupovat tak proti Spartě, Brnu, Plzni nebo Vítkovicím," připomněl jednatel VHK, že Vsetín je účastníkem extraligy mladšího i staršího dorostu a usiluje o návrat do juniorské extraligy.

Vize a sportovní cíle nového vedení zastřešuje snaha o oživení a naplnění myšlenky klubismu. „Představitelem naplňování této myšlenky je pro mě skupina lidí kolem Luboše Jenáčka," uvedl předseda Petr Neumann. „Svým nadšením a nasazením strhává lidi kolem a to i přesto, že se potýká s řadou problémů, které jim ztěžují život. Svoji úlohu a roli managementu klubu chápu tak, že musíme vytvořit takové podmínky, které práci těmto lidem usnadní a oni pro ni dostanou klid," dodal.

Kompletní znění cílů a vizí VHK Vsetín obsahuje Kodex Valašského hokejového klubu

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA