Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínský rodák Michal Václavík o novinkách výzkumu Marsu

date_range 23.Zář, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační obrázek

Známý popularizátor kosmonautiky, astronom a vysokoškolský pedagog Michal Václavík vystoupí v pátek 24. září v letním kině na Hvězdárně Vsetín. Těšit se můžete na zajímavé povídání a projekce o novinkách výzkumu Marsu. Program začíná ve 20 hodin.

 

Vsetínský rodák Michal Václavík je zaměstnancem České kosmické kanceláře a zároveň i českým zástupcem v Evropské kosmické agentuře. Do nejmladší pobočky Muzea regionu Valašsko přijede s přednáškou Úžasných pět let na Marsu, která přiblíží nejnovější výstupy průzkumu „rudé planety“. „Ten je nyní prioritou řady kosmických agentur. Rozšířila se skupina automatických a robotických strojů, kteří planetu zkoumají z oběžné dráhy, povrchu a nově i při krátkých letech v marsovské atmosféře. Unikátní přístupy a moderní vědecké přístroje posunuli naše poznání Marsu ohromně dopředu a začali také novou kapitolu spojenou s hledáním vhodných podmínek pro život,“ uvedl vedoucí Hvězdárny Vsetín Petr Stolařík.

Michal Václavík v středisku řízení letu roskosmosu

Program plný zajímavého povídání a unikátních záběrů proběhne venku v letním kině, za špatného počasí v přednáškovém sále hvězdárny. „Michal Václavík je uznávaný odborník a jeho přednášky jsou atraktivní pro odborníky i laiky. Všechny co nejsrdečněji zveme,“ dodal Stolařík.

 

 

-tz

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA