Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínští jednali o nových sportovištích

date_range 27.Led, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Rozvoj sportovišť na území města Vsetína byly předmětem včerejšího pracovního jednání vsetínských zastupitelů. Jednalo se také o plánovaných projektech nových sportovních hal. Jednání se zúčastnili i zástupci investorů.

Jak jsme již informovali, na území města Vsetína by mohly v dohledné době vzniknout dvě nové sportovní haly. Jednu z nich chce vybudovat TJ MEZ a Družstvo Sokolovny výměnou za část pozemků v areálu sportovního stadionu na Ohradě pro výstavbu nového nákupního centra. Druhý projekt představil před časem majitel stejnojmenné školy Karel Kostka, který by rád za pomocí evropských dotací vybudoval v blízkosti vsetínské polikliniky Centrum sportu a zdraví s víceúčelovou halou pro raketové a míčové sporty včetně zázemí pro relaxační a rehabilitační služby a parkoviště.

 
Realizace obou projektů je však závislá na rozhodnutí zastupitelů města. V prvním případě je totiž potřeba změnit územní plán města tak, aby bylo možné na Ohradě nákupní centrum postavit, druhý areál by měl být vybudován částečně na městských pozemcích. „Skutečnost je, že koncepce rozvoje sportu koncepce nám ukázala potřebnost sportoviště tohoto typu. Oběma záměry se proto seriozně zabýváme nejen na úrovni zastupitelstva, ale také komise výstavby, a toto jednání bylo další z mnoha, ve kterém jsme si vyjasňovali naše představy a požadavky s představami investorů. Oba záměry vyhodnocujeme ve vztahu k místům, v nichž by měly vzniknout, ať už z pohledu dopravní obslužnosti nebo dalších oblastí," informovala vsetínská starostka Květoslava Othová.
 
V případě prvního projektu však došlo k významné změně oproti původnímu plánu, neboť TJ MEZ a Družstvo Sokolovny spojilo svůj záměr s projektem dlouhodobě připravované sportovní haly Masarykova gymnázia Vsetín. „Oproti původnímu záměru bychom chtěli sportovní halu realizovat v areálu gymnázia. Byla by jak pro veřejnost, tak pro školskou činnost, čímž by došlo k jejímu stoprocentnímu využití. Na Ohradě by v rámci budování nového nákupního centra došlo k demolici chátrajících tribun, které jsou v současné době zdrojem nebezpečí a úrazů. Všechna sportoviště v areálu na Ohradě by zůstala v plné míře zachována," obrátil se směrem k zastupitelům Vilém Kumbár, předseda TJ MEZ Vsetín.
 
Že se tělovýchovná jednota spojila s gymnáziem, potvrdil i ředitel gymnázia Dalibor Sedláček. „Nová sportovní hala pro gymnázium je v plánu už od konce 90. let, už byly na její výstavbu dokonce vyčleněny i finanční prostředky na ministerstvu školství, zřízením krajů a přechodem pod ně ale byla investice zastavena. Kraj dal tehdy přednost rekonstrukci zlínského gymnázia. Spojením těchto záměrů bychom tento projekt konečně mohli realizovat," řekl Dalibor Sedláček s tím, že pro studenty bude také podstatná dostupnost sportoviště a jejich bezpečnost, protože už nebudou muset při cestě do jiných sportovišť přecházet frekventované cesty.
 

Společný projekt nezavrhuje ani Zlínský kraj, který je zřizovatelem gymnázia. „Filozoficky to neodmítáme, protože pro vsetínské gymnázium hledáme prostředky už šest let. Sdruženou investici jsme ale realizovali pouze ve Valašských Kloboukách, bude proto potřeba najít oboustranně vhodný model investice do tohoto zařízení," vyjádřil se zastupitel města a krajský radní Josef Slovák, který zároveň upozornil, že jednání nebudou jednoduchá.

Zastupitelé nicméně většinou tuto změnu v umístění případné sportovní haly vnímají spíše pozitivně. Zároveň ale upozorňují, že ruku pro změnu územního plánu nezvednou dřív, dokud nebudou splněny veškeré požadavky týkající se řešení dopravní obslužnosti nákupního centra z křižovatky pod obchvatem, provedení 3D modelu, realizace hlukové studie či zajištění odhlučnění klidové zóny u Bečvy. „Důvod, že by tady došlo k dohodě, je v zásadě pouze jediný, a tím je benefit v podobě nové sportovní haly. Určitě tady není potřeba, ať už z pohledu dopravní obslužnosti nebo tržních mechanismů, další nákupní centrum. A v každém případě musí dojít, pokud bude stavba haly v areálu gymnázia realizována, také k výstavbě podzemního parkoviště," vyjádřil se například zastupitel Jiří Čunek. „Nejsem zastáncem supermarketu, ale nevím, kdo by dokázal zafinancovat opravu areálu na Ohradě včetně demolice tribun. Tělocvična u gymnázia byla už dávno na spadnutí, dnes máme další šanci a přikláním se k tomu, ať se jí chytíme," řekl radní města a zástupce ředitele gymnázia Jan Vychopeň.

Zastupitelé neodmítají ani druhý projekt Centra zdraví a sportu. Spíše naopak. Kromě sportovní veřejnosti a Kostka školy, které podle vyjádření jejího ředitele už teď stávající tělocvična nestačí, by jej totiž mohly využívat i další školy, jež mají problémy s prostory pro výuku tělesné výchovy. „Pro nás, jako Zlínský kraj, je v současné době obrovským problémem škola Turkmenská, kde není možné kvůli záplavové zóně stavět tělocvičnu, dále průmyslovka, obchodní škola a řada dalších. Určitě tady chybí i druhá sauna, která dřív byla na Lapači," uvedl zastupitel a krajský radní Slovák s tím, že deficit sportovišť je na Vsetíně tak velký, že nemá obavu o budoucnost dvou nových sportovních hal.

Společná jednání zástupců města s investory však tímto nekončí. „Určitě se budeme potkávat na dalších jednáních, je tady ještě spousta otázek, které je potřeba odpovědět," sdělila starostka Othová k závěru jednání, jehož předmětem byla také diskuze k rozvoji areálu Lapač.

 
Eva Stejskalová
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA