Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vsetínští mají chuť jít k volbám

date_range 27.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Bezmála třicet žádostí o vydání voličského průkazu pro květnové parlamentní volby eviduje k dnešnímu dni vsetínská radnice. To je už teď více, než při posledních volbách, které se odehrály vloni v červnu. Lidé mohou přitom o volební průkazy žádat až do 26. května.

Voličský průkaz totiž umožňuje voličům volit i v jiných volebních okrscích, takže ti, kteří už teď vědí, že budou v době konání voleb mimo své trvalé bydliště, nepozbudou svého volebního hlasu. „O vydání voličského průkazu mohou voliči žádat už ode dne vyhlášení voleb, a to buď písemným podáním opatřeným ověřeným podpisem voliče, doručeným nejpozději sedm dnů přede dnem voleb, nebo osobně do okamžiku uzavření stálého seznamu nebo zvláštního seznamu," reprodukovala zákon Jana Bogarová, která má na vsetínské radnici starosti volební agendu. Písemně tak lze požádat o vydání voličského průkazu do 21. května, osobně pak do 26. května.

 
Vydávat se voličské průkazy začnou patnáct dnů před dnem voleb, to znamená 13. května. „A to buď osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voličům zašleme," upřesnila referentka volební agendy.

Zájem o vydání průkazů je už teď velký. „K dnešnímu dni registrujeme 27 žádostí, desítky dalších lidí se na možnost vydání voličského průkazu informovaly. Počet vydaných voličských průkazů tak bude zcela jistě mnohem vyšší," řekla Bogárová. V porovnání s loňskými volbami do Evropského parlamentu, kdy byly vydány dvě desítky voličských průkazů, je už teď o tuto možnost mnohem větší zájem. „Souvisí to zcela jistě s nezájmem o volby do Evropského parlamentu, protože při posledních parlamentních volbách byl zájem o vydání průkazů také velký," myslí si Jana Bogarová.

Pokud uvažujete o možnosti využití voličského průkazu při blížících se parlamentních volbách, které proběhnou ve dnech 28. až 29., května, můžete se obracet na pracovnice, které mají na starosti volby, a to na telefonních číslech 571 491 579 nebo 571 491 580.

 
Eva Stejskalová
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA