Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výbuch skladu ve Vrběticích, den patnáctý

date_range 31.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Během posledních pár dnů se opět z areálu bývalých muničních skladů ozvalo několik explozí, většinou v nočních či dopoledních hodinách. „Poslední slabší výbuch jsme zaznamenali ve čtvrtek v podvečer. Pyrotechnici proto denně vyráží do terénu prozkoumávat přístupové cesty a okolí budov, zda nedošlo k jejich poškození opakovanými výbuchy, či rozmetání další munice," řekla tisková mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Nyní mají pyrotechnici k dispozici další dopravní prostředky ke své maximální ochraně. Kromě hasičského hasícího a vyprošťovacího tanku jsou to již tři policejní obrněná vozidla. Mohou si tedy vybrat pro ně nejvhodnější momentální zabezpečení. Samozřejmě jim v průzkumu stále předchází bezpilotní prostředek, který před vstupem zkoumá množství a druh rozmístěné munice.

V pátek mají pyrotechnici v plánu kontrolované ničení nebezpečné munice, kterou ve čtvrtek nalezli v severní části areálu, proto se z místa opět ozvou řízené detonace. „Část výbušnin, které byly schopné převozu, jsme již odvezli do bezpečných vojenských prostorů k likvidaci," informovala mluvčí.

Pyrotechnici u epicentra výbuchu (foto PČR)   …další fotky (9)

V prostoru je celkem padesát budov, z toho je v sedmadvaceti z nich uložena munice, dvanáct je rozmetanou municí mírně poškozených. Nicméně všechny budovy jsou denně pod kontrolou policejních pyrotechniků.

„Během následujících pár dnů budeme v bezprostředním okolí epicentra původní exploze instalovat pachové zábrany kvůli zamezení pohybu zvěře. Chtěli bychom vyloučit možnost, že příčinou explozí, které se téměř denně ozývají, je pohyb lesní zvěře," řekla Kozumplíková.

Kontrola bezpečného okruhu v délce 1200 metrů od ohniska výbuchu nadále zůstává v rukou policistů Zlínského krajského ředitelství, ke kterým se s největší pravděpodobností v blízké době přidají zaměstnanci Armády České republiky. Prozatím je denně na místě kolem stovky policistů.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA