Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vypalování trávy mezi dlažbou se majiteli nevyplatilo

date_range 29.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Požár tújí v obci Ratiboř. Foto: JSDH Hošťálková

Čtyři jednotky hasičů byly ve středu vyslány k požáru tújí v obci Ratiboř. Postupně se na místě sjeli hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolné jednotky z Ratiboře, Hošťálkové a Jablůnky, kteří během pár minut požár zlikvidovali.

 

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že k požáru došlo při nedbalostním jednání s otevřeným ohněm. „Majitel vypaloval trávu, rostoucí mezi dlažbou chodníku a oheň zasáhl i túje, rostoucí v jeho těsné blízkosti. Požár se i díky větru rychle šířil na další a další stromy. Oheň celkem poškodil dvaadvacet vzrostlých tújí. Dále poškodil konstrukci bazénu a patnáct metrů pletivového plotu,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Celkovou škodu majitel vyčíslil na padesát tisíc korun.

 

Požár tújí v obci Ratiboř. Foto: JSDH Hošťálková

 

Vsetínští hasiči zasahovali ve středu také u požáru vozidla

 

K požáru dodávky došlo ve středečním odpoledni v ulici Velký Skalník ve Vsetíně. Pohotový majitel vozidla částečně požár uhasil před příjezdem hasičů, kteří poté provedli dohašení.

 

„Při požáru nebyl nikdo zraněn. Velitel zásahu si na místo povolal vyšetřovatele příčin požáru, který šetřením zjistil, že vozidlo začalo hořet krátce po jeho zaparkování. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci a požár zasáhl motorovou část vozu i jeho kabinu,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková. Škoda byla vyčíslena na padesát tisíc korun.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA