Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vyšetřování smrti chovatele ve Zděchově: muže v kotci nikdo nezamkl, lvice nebyla březí

date_range 09.Dub, 2019 featured_play_list Aktuality

Z dosavadního prověřování a po vyhodnocení záznamů z kamer instalovaných v objektu, kde muž lvy choval, podle policie vyplývá, že se na smrti třiatřicetiletého chovatele nepodílela žádná další osoba. Vsetínští kriminalisté stále prověřují případ úmrtí třiatřicetiletého chovatele lvů ve Zděchově.

 

„S jistotou můžeme vyloučit, že by muže v objektu někdo uzamkl. Z kamerových záznamů je zřejmé, že chovatel zemřel po útoku lva, což potvrzují i předběžné výsledky soudní pitvy. V době vstupu chovatele do kotců nebyli lev a lvice od sebe odděleni, měli volný pohyb po ubikaci. Posuvná zábrana z kari sítě, která kóje odděluje, byla otevřená a chovatel se mezi šelmami volně pohyboval. Ze záznamů i z výsledků pitvy vyplývá, že k útoku i úmrtí muže došlo navečer dne 4. března,“ uvedla mluvčí policistů Lenka Javorková.

Místo činu, foto: redakce

Na místě mimořádné události byl mimo policistů přítomen i státní zástupce, Rychlá záchranná služba Zlínského kraje a odborníci ze Zoologické zahrady Lešná, kteří přijeli i s narkotizační puškou, protože prvotní záměr byl šelmy uspat. Po vyhodnocení situace a zvážení všech možných variant, jak bezpečně tento zákrok zvládnout, aby nedošlo k ohrožení dalších osob, rozhodl velitel zásahu v souladu s názory odborníků nebezpečná zvířata usmrtit. „Do objektu nebylo možné bezpečně vstoupit a aplikovat uspávací střelu. Policisté ze zásahové jednotky pak zbraně použili v souladu se zákonem. Na kamerových záznamech je vidět, že v době útoku lva na chovatele i v době střelby měla lvice možnost pohybu po celém objektu, nebyla bezpečně oddělena od kotce, kde se nacházel lev i třiatřicetiletý muž,“ doplnila Lenka Javorková.

 

Ze zpráv Státního veterinárního ústavu Olomouc, který prováděl pitvy lvů, nevyplynuly žádné podezřelé skutečnosti. Rovněž vyšetřovatelé z pitev obou zvířat nezjistili, že by byly šelmy ovlivněny nějakou látkou. Pitva potvrdila, že lvice nebyla březí.

Na místě mimořádné události byl mimo policistů přítomni i odborníci ze Zoologické zahrady Lešná, foto: redakce

„Po lidské stránce je nám líto, že jsme museli k takovéto variantě řešení vzniklé situace přistoupit, ale v daném prostoru a čase jsme zvolili variantu nejbezpečnější. Vsetínští kriminalisté případ nadále prověřují, čekají ještě na výsledky některých dalších znaleckých posudků, které pouze doplní již zjištěné skutečnosti,“ dodala mluvčí Lenka Javorková.

 

Video ze zásahu policie 5. 3. 2019

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi