Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vysílač Ploštiny spustil vysílání DVB-T2

date_range 28.Úno, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Pozemní digitální televizní vysílání v novém standardu DVB-T2 pokrývá další oblasti. Od středy 28. 2. 2018 mohou programy naladit i domácnosti blízko hranici se Slovenskem (část Valašska byla doposud pokryta signálem DVBT-2 jen z části a nedostatečně vysílačem Tlustá hora ve Zlíně). Vysílač Ploštiny (někdy nazývaný také vysílač Královec) byl spuštěn pro DVB-T2 dnes v 10:00 hodin.

Pokrytí signálem přechodové sítě DVB-T2 před a po spuštění na vysílači Ploštiny

„Pozemní televizní vysílání poskytuje divákům širokou nabídku programů, a přitom je pro ně jako jediné bezplatné. Jenom v rámci přechodové sítě DVB-T2 mají diváci nyní k dispozici 18 televizních programů. Souběžné vysílání nové DVB-T2 sítě se stávajícími DVB-T sítěmi divákům zajistí plnou přístupnost televizních programů i v době přechodu. Ještě v tomto roce pokryjeme DVB-T2 signálem 99 % obyvatelstva. Pokrytí tak bude tedy stejné nebo lepší, než jaké má pozemní televizní vysílání dosud," říká Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací. 

Vysílač Ploštiny šíří Přechodový multiplex 12, ve kterém se vysílá 18 televizních programů. Kromě stávajících ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, Nova Cinema, Prima family, Nova, Prima COOL a TV Barrandov (DVB-T), tak diváci mohou sledovat navíc Nova Cinema, Prima family, Déčko, Prima Love, ČT Art, Óčko, Prima ZOOM, Šlágr TV, Óčko Gold, TV Noe, Óčko Expres, Kino Barrandov, Barrandov plus, Prima MAX a Barrandov FAMILY (nové DVB-T2).

V rámci přechodové sítě DVB-T2 mají diváci nyní k dispozici 18 televizních programů z vysílače Ploštiny
foto vysílače: Jiří Komárek

Televizor, nebo přijímač musí podporovat příjem DVB-T2 /HEVC 

Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 alokovány pro mobilní datové sítě „5G". Pozemní vysílání využívá zhruba 60 % domácností v ČR a je to jediná platforma, která je pro diváky bezplatná. Souběžné vysílání, které spustily CRA (České Radiokomunikace) v souladu se schválenou vládní strategií a novelou Zákona o elektronických komunikacích, má velmi důležitý sociální rozměr, protože umožní domácnostem se na nový vysílací standard včas připravit.

Při koupi nového přístroje dbejte na to, aby podporoval standard vysílání DVB-T2 / HEVC. 

Pokud již doma máte televizor, nebo přijímač podporující DVB-T2 / HEVC a přijímáte pozemní digitální signál, tak již nyní můžete naladit nové kanály – spusťte automatické vyhledávání, nebo manuální na kanále číslo 22. 

Technické parametry:  Ploštiny kanál 22, horizontální polarizace, výkon ERP cca 25 kW 

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA