Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vysoké Pole se pyšní opraveným úřadem

date_range 28.Srp, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Velkou změnou prošlo centrum Vysokého Pole, Vesnice Zlínského kraje roku 2013. Obecní úřad dostal novou a velmi atraktivní tvář. Vedla k tomu však dlouhá cesta, která začala už roku 2007. „Tehdy jsme poprvé žádali o dotaci. Neúspěšně, což se opakovalo ještě dvakrát a úřad nám stále chátral nad hlavou," shrnul starosta obce Josef Zicha.

Vloni už situace došla do krajnosti a obec musela opravit z vlastního rozpočtu střechu, která byla v havarijním stavu. Letos na to Vysoké Pole navázalo i díky penězům, které získalo ze změny zákona o rozpočtovém určení daní (RUD). „Vyčlenili jsme v rozpočtu milion korun na výměnu oken a další nutné opravy," popisuje Zicha.

foto OÚ Vysoké Pole

Hned potom obci vyšly tři žádosti o dotaci, na kterých získala celkem 1,4 milionu korun. „Přidali jsme k opravám fasádu a WC, navíc nám naběhla spousta problémů, které se musely vyřešit, jako jsou rozvody vody, topení a elektřiny," doplnil starosta Zicha.

V současnosti je většina budovy zvenku opravená a pyšní se elegantní fasádou v krémové barvě. „Její vzhled je dotvořený přesně do podoby, jakou měla v roce 1900. Tehdy se coby obecní škola nově otvírala," podotkl Josef Zicha. „Vycházeli jsme pouze ze starých dobových fotografií, pro architekta to byl celkem oříšek."

Budova OÚ před rekonstrukcí

Při rekonstrukci velmi pomohli místní občané, kteří jsou na obci zaměstnaní přes projekt úřadu práce. Ten pomáhá dlouhodobě nezaměstnaným získat pravidelné pracovní návyky. „Místní chlapi dělali vlastně veškeré práce, které nevyžadovaly zvláštní odbornost. Byli pro nás výraznou pomocí," ocenil starosta Vysokého Pole.

Pro hodnotící komisi soutěže Vesnice roku, která do Vysokého Pole přijede na návštěvu počátkem září, tak bude úřad už v reprezentativním stavu. Práce je ale stále dost – zbývají ještě interiéry včetně dodělání rozvodů a elektroinstalace. „To nám vyjde možná i na příští rok a nejspíš využijeme část z milionové výhry ve Vesnici roku Zlínského kraje," plánuje starosta Zicha.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi