Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vysokoškoláci si mohou finančně polepšit

date_range 28.Pro, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Zlínská společnost HP TRONIC, která patří k předním tuzemským obchodníkům s elektronikou, rozjíždí nový stipendijní program pro studenty vysokých škol. Jen v příštím roce chce nabídnout placenou stáž až deseti studentům. Do projektu s názvem „HP TRONIC podporuje nadané" plánuje vložit 1,2 milionu korun.

„Se studenty vysokých škol spolupracujeme již delší dobu formou praxí. Stipendijní program představuje významný posun v jejich motivaci. Zatímco stáže v tuzemských firmách nejsou zpravidla spojeny s finanční odměnou, v našem programu mohou ti nejlepší dosáhnout na stipendium ve výši až 10 tisíc korun měsíčně. Navíc se dostanou do kontaktu se zkušenými manažery, budou se podílet na důležitých úkolech a vyzkouší si reálné činnosti a projekty, mohou prosadit a realizovat vlastní myšlenky a nápady přímo v praxi. Chceme tak zahájit a prohloubit spolupráci s mladými talentovanými lidmi, přilákat a vychovat si „mladou krev" s možností pokračující spolupráce po ukončení studia a podpořit rozvoj firemních aktivit ve vybraných oblastech," uvedl generální ředitel společnosti HP TRONIC Daniel Večeřa.

Do projektu s názvem „HP TRONIC podporuje nadané" plánuje vložit 1,2 milionu korun

Stipendia jsou určena studentům vysokých škol se specializací na on-line komunikaci, informační technologie, public relations, podnikové finance, logistiku a projektové řízení. Podmínkou je účast v programu alespoň po dobu jednoho roku v rozsahu minimálně 15 hodin týdně. Praxe bude probíhat převážně v sídle firmy ve Zlíně.

Společnost již spustila příjem přihlášek do stipendijního programu, formulář je ke stažení na webové adrese  www.hptronic.cz/studentsky-klub, kde jsou také uvedeny podrobné informace o požadavcích na uchazeče. Výběrové řízení do jednotlivých pozic proběhne v lednu.

„Očekáváme, že první studenti na stáže nastoupí již na začátku února. Celkem chceme přidělit stipendia deseti studentům. Naším cílem je, aby po absolvování praxe byli plně kvalifikováni na vybranou profesi a mohli případně pokračovat ve spolupráci v zaměstnaneckém poměru," doplnil Daniel Večeřa.

Společnost HP TRONIC patří k předním tuzemským obchodníkům s elektronikou. Provozuje mj. síť elektroprodejen Euronics, vlastní e-shopy Kasa.cz a HEJ.sk. Do skupiny HP TRONIC patří také komplex hotelů Resort Valachy ve Velkých Karlovicích a rovněž společnost ETA a.s., která mimo vlastní výrobky nesoucí tradiční značku ETA exkluzivně uvádí na trh rovněž výrobky švýcarské značky Valera. Firma sídlí ve Zlíně a v současné době zaměstnává téměř 1 200 spolupracovníků.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA