Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výstava děl Bohumila Blažka v Galerii Vincúch

date_range 26.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 27. 4. 2018 bude v Galerii Vincúch otevřena výstava Ing. arch. Bohumila Blažka pod názvem Francie – Alsasko. Výstava nese podtitul Kaysersberg a okolí. Kaysersberg se stalo společně s polským městem Zelów partnerským městem Valašských Klobouk, kdy se od roku 2014 představitelé partnerských měst vzájemně několikrát navštívili a vyměnili si zkušenosti a představili svá města, a to i na poli kulturním. Ing. arch. Bohumila Blažek se proto ve své valašskokloboucké výstavě zaměřil na výběr prací spojených s městem Kaysersberg.

Ing. arch. Bohumila Blažek je uchvácen Francií, navštívil za 20 let kolem tří tisíc míst v různých regionech a jednou z posledních cest byla návštěva Alsaska. Výtvarné práce z Francie nevznikly náhodou. Dcera pana Blažka se vdala do Holandska, následně s rodinou přesídlila do Francie. Při návštěvách dcery a vnoučat si Bohumil Blažek Francii zamiloval, a proto se tam tak rád pravidelně vrací. Francie ho zaujala zejména románskou architekturou a osídlením krajiny. Při návštěvě okolí Kaysersbergu zachytil tamní krajinu a architekturu města a okolí, zpodobnil prostředí malých měst, venkovských obcí i staveb v krajině, které si zatím uchovaly měřítko blízké člověku.

Obrazy Bohumila Blažka

Rozsáhlý soubor prací obsahuje kresby, akvarely a grafiku. Výběr prací na motivy interiérů alsaských měst obsahuje i soubor reliéfů, kde je obraz modelován prostorově na bílé ploše a mění se s pohybem zdroje světla. Kouzlem reliéfů je hra světel a stínů, kreslící nekonečnou řadu variací a kompozičních efektů. Volná tvorba Ing. arch. Bohumila Blažka je ukázkou tvorby, která vychází z jeho profese architekta.

Ing. arch. Bohumil Blažek se narodil v roce 1940, absolvoval fakultu architektury ČVUT v Praze. Původně chtěl studovat na Akademii i na UMPRUM v Praze, ale kádrový posudek rodičů mu to neumožnil. Talentu pana Blažka si ale všiml na fakultě architektury profesor katedry výtvarných umění Podhajský, a tak Bohumil Blažek vystudoval architekturu.

Více jak čtyřicet let se věnoval své profesi, byl úspěšný jako architekt, pracoval u nás i v zahraničí. Zároveň s profesí architekta se naplno věnoval a věnuje volné tvorbě.

Pozvánka na výstavu

Po studiích začal pracovat v ateliéru Můstek, který byl zaměřen na rekonstrukce památek a novostaveb v historickém prostředí. Významná z hlediska jeho projektové i výtvarné činnosti byla léta ve firmě Archicentre v Kuvajtu a v Londýně. Pro NPÚ zpracoval grafickou a technickou dokumentaci souboru českých památek, přihlášených k zařazení do světového Seznamu kulturního dědictví UNESCO. Od roku 1968 navrhoval a realizoval architektonickou podobu různých prezentačních výstav. Své práce vystavuje na samostatných nebo skupinových výstavách od roku 1963 až do současnosti.

Ing. arch. Bohumil Blažek žije a pracuje v Praze Košířích, cílevědomě využívá svůj čas a z každé situace si vybírá to pozitivní, co je důležité pro život. Jeho pozitivní přístup k životu je reflektován i ve výtvarné tvorbě.

Přijďte se potěšit obrázky Ing. arch. Bohumila Blažka, které zachycují krásu Francie. Výstava bude slavnostně zahájena v Galerii Vincúch na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách v pátek 27. 4. 2018 v 18 hodin. Výstava potrvá do 17. 4. 2018. K výstavě byl vydán barevný katalog.

Mgr. Jiří Ročák

www.vincuch.cz

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA