Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Noemova archa v podání legendární české stavebnice

date_range 30.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Včela ze stavebnice SEVA

Po předloňském velkém úspěchu se stavebnicí Lego se na vsetínský zámek vrací Petr Šimr a jeho úžasný Svět kostiček. Tentokrát se můžete těšit na spoustu exponátů z legendární české stavebnice SEVA s třešničkou na dortu v podobě Noemovy archy. Chybět nebude ani velká herna pro děti.

 

Putovní výstava Svět kostiček: SEVA odstartuje na zámku Vsetín v sobotu 1. února. Autorem je nadšený sběratel, designer a stavitel Petr Šimr, který je majitelem kompletního sortimentu stavebnice SEVA a držitelem tří rekordů. „Návštěvníkům představí běžné tovární sety i svou vlastní tvorbu. K té nejnovější patří vskutku unikátní kolekce na téma Noemova archa, která čítá desítky propracovaných modelů zvířat,“ přiblížila kurátorka výstavy Olga Méhešová z Muzea regionu Valašsko.

 

 

Svět kostiček nebude lákat jen na hotové exponáty, návštěvníci si mohou poskládat i své vlastní výtvory. „K dispozici pro ně bude velká herna,“ prozradila Méhešová.

 

Součástí výstavy budou i dvě doprovodné akce s názvem Kostičkohraní, které proběhnou v neděli 9. února a v sobotu 21. března, vždy od 9 do 16 hodin. „Na závěr výstavy, konkrétně v neděli 26. dubna od 15 hodin, uspořádá Petr Šimr pro zájemce o fenomén české stavebnice SEVA komentovanou prohlídku,“ dodala Méhešová. V průběhu konání výstavy bude možné zakoupit na recepci vsetínského zámku nové stavebnice za příznivou cenu.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA