Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výstava poodhalí krásu salašnických psů

date_range 04.Kvě, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Výstava salašnických psů se bude konat již tradičně po dobu 9. a 10. května 2009, což je druhá květnová sobota a neděle, v Rožnově pod Radhoštěm v autocampu na Eropláně. Na Speciální klubové výstavě Bernských salašnických psů se představí čtyři soutěžní plemena této rasy, a to Bernský salašnický pes, Velký švýcarský pes, Entlebuchský salašnický pes i Apenzellský salašnický pes.

Čtyřnohé miláčky starého původu, jenž byli chováni v předalpských oblastech a částech švýcarského středozemí v okolí Bernu pro své hlídací, honácké a tažné služby, rozdělili organizátoři soutěže hned do několika kategorií. „Pejsky jsme rozdělili podle jejich věku. Takže máme třídu štěňat, dorostu, mladých, mezitřídu, třídu otevřenou, pracovní, šampiónů a veteránů. Na každé klubové výstavě jsou představeni i plemeníci," upřesnila majitelka chovné stanice Gasadela Irena Ambrosová.

 
Foto

foto archiv pořadatelů

 
V sobotu 9. května 2009 návštěvníci výstavy tedy spatří již zmíněné kategorie psů, jenž budou hodnotit rozhodčí z Polska, Rakouska, Slovenska a České republiky. Na 10. května je naplánován svod mladých salašnických psů, kde mají rozhodčí posuzovat růst, vývoj a radit majitelům, co by měli zlepšit. Závěr dvoudenní akce bude opět zaměřen na děti a jejich psy v různých soutěžích.

A jak odhaduje možnost svého vítězství chovatelka Ambrosová? „Na výstavu přijede tři sta padesát soutěžících, a proto nebude jednoduché v tak veliké konkurenci vyhrát. Ale o získání ceny vlastně ani nejde, hlavní je se zúčastnit a pochválit se se svým miláčkem," vysvětlila Ambrosová.

 
-jar-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi