Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výstava rovenské výtvarné skupiny NASLISE

date_range 21.Říj, 2016 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 16. září 2016 od 18 hodin proběhla v Galerii Vincúch na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách vernisáž výstavy rovenské výtvarné skupiny NASLISE. Vystavující výtvarníci žijí a tvoří v okolí města Šumperk. V Galerii Vincúch se svými pracemi představilo všech šest výtvarníků skupiny.

Obrazy vystavili: František Krňávek, Petr Kučera, Josef Baslar, Iva Zamykalová, voskovou batikou se prezentovala Jaromíra Posmýková a fotografie představil Antonín Štefurák. Výtvarná skupina NASLISE svými pestrými díly zaplnila celou galerii. Vystavená díla byla na vysoké výtvarné úrovni. Skupina NASLISE sdružuje výtvarníky seniory, kteří se většinou výtvarné tvorbě věnují až v posledních letech, mají společnou zálibou ve výtvarném vyjadřování, i když každý maluje jinak a jinou technikou. Skupina je volným sdružením výtvarníků, původně tříčlenná skupina má dnes 6 členů – pět malířů a jeden fotograf.

Vernisáž výstavy rovenské výtvarné skupiny NASLISE             fotogalerie

Skupina vystavuje pravidelně několikrát v roce v galeriích, informačních střediscích a kulturních domech měst a obcí regionu i mimo region. Výstava ve Valašských Kloboukách se připravovala dva roky. Na vernisáži představil skupinu pan Petr Kučera, návštěvníky seznámil se vznikem výtvarné skupiny a prezentoval jednotlivé výtvarníky skupiny. Vernisáž navštívil i Petr Vašíček, prezident Evropské unie umění a viceprezident Evropské unie umění a ředitel Ukrajinského národního kulturního centra Gennadiy Bazayev ze Záporoží. Písněmi s kytarovým doprovodem vernisáž zpestřila Daniela Propšová z druhého ročníku Gymnázia Valašské Klobouky. O dalších výstavách v Galerii Vincúch Vás budeme informovat.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA