Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výstraha meteorologů. Ve Valašských Kloboukách připravují opatření

date_range 06.Čvn, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv HZS

Po pondělní bouřce následované bleskovými povodněmi (více ZDE Ve Valašských Kloboukách udeřila blesková povodeň) je město Valašské Klobouky znovu ve střehu. Na čtvrtek 6. června je v platnosti další výstraha před bouřkami doprovázenými silným větrem s nárazy 65 až 80 km/h, krátkodobými srážkovými úhrny až 25 mm a také kroupami. Bouřky by se měly projevit ve večerních a nočních hodinách. V terénu se proto nyní opětovně kontroluje propustnost kanalizačních sběračů a vpustí, doplňují se pytle s pískem ke stavbě hrází a upravují se některé nejvíce zatížené nátokové objekty.

 

„Ačkoli výstraha na dnešní večer uvádí o něco nižší úhrny srážek, vzhledem k vydatnému nasycení půdy vodou a podmáčenému terénu by mohla bouřka opět způsobit problémy. Navíc má být doprovázená silným větrem, který by mohl lámat větve nebo vyvracet stromy. Proto jsme přistoupili k intenzivním přípravám, abychom dokázali v co největší míře případné negativní dopady zmírnit,“ uvedl starosta Josef Bělaška. „Zaměřujeme se na kritické kanalizační vpusti a do ulic budeme distribuovat další pytle s pískem, abychom vodě postavili co nejvíce zábran. Nad koupalištěm také těžká technika prohloubí jeden z poldrů, aby zadržel větší objem vody tekoucí z polí,“ přiblížil konkrétní opatření.

Noční zásah hasičů ve Valašských Kloboukách (pondělí 3. června)

„Z pohledu města uděláme vše, co bude v našich silách. Doporučuji ovšem také obyvatelům, aby se na případné meteorologické projevy připravili a zabezpečili si svůj majetek,“ požádal starosta.

 

Během noci bude v terénu hlídka městské policie, která bude monitorovat vývoj situace a stav vodních toků. V případě potřeby se na strážníky můžete obracet na tel. čísle 603 595 895. Pohotovost budou držet i jednotky SDH, aby mohly v případě potřeby do několika minut vyjet k zásahu.

 

Po povodni ze začátku týdne je mezi obyvateli aktuálně zapůjčeno osm vysoušečů a několik dalších je k dispozici. V případě zájmu o vypůjčení se můžete obracet na referenta krizového řízení Petra Hnaníčka na tel. čísle 724 396 397.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA