Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výtěžek knižního bazaru patří sbírce pro Martinu

date_range 07.Čvn, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Sbírka pro manželku a děti Onřeje Bučka. Foto: Vsetínská nemocnice

Knižní recenzentka Olga Zbranek Biernátová ve spolupráci s Masarykovou veřejnou knihovnou Vsetín uspořádali benefiční online Knižní bazar, díky němuž se podařilo se vybrat 21 400 Kč. Celá částka putovala na konto veřejné sbírky, kterou pro svou zdravotní sestru Martinu a její děti uspořádala Vsetínská nemocnice.

 

Milovníci literatury si mohli v bazaru vybírat z desítek knih, které knihomolka Olga věnovala ze své bohaté knihovny. Pracuje totiž v knižním nakladatelství a výtisky ze své věčně přeplněné knihovny věnuje na dobrou věc již třetím rokem: „Byla to pro mě nová zkušenost, poprvé jsme zorganizovali bazar online, přes e-shop, naštěstí se vše vydařilo,“ přibližuje a dodává: „Vybrala jsem do nabídky všehochuť a hned první týden bylo vyprodáno, doplňovala jsem tedy, co si lidé nejvíce žádali. Jednalo se hlavně o nonfiction literaturu a dětské knihy.“

 

Lidé si pak objednané knihy vyzvedávali ve vsetínské knihovně, přesněji v jejím infocentru. „Knihovna byla v tomto případě především prostředníkem, ale jsme moc rádi, že jsme se i touto cestou mohli připojit a pomoci dobré věci,“ upřesnila ředitelka MVK Vsetín Daniela Divínová.

 

Bazar byl oficiálně ukončen po třech týdnech, kdy většina knih byla vyprodána. Ve čtvrtek 27. května si přišly převzít poukaz na vybranou finanční částku převzít zástupci nemocnice. Organizátorům poděkovala Mgr. Adriana Šimková, vrchní sestra oddělení následné péče a Martinina kolegyně. „Velké poděkování všem, kteří se i v této nesnadné době zapojili a zapojují do pomoci druhým,“ dodala.

 

Olga reagovala: „Jsem moc ráda, že jsem mohla podpořit dobrou věc tady, v místě kde žiju, konkrétní (bohužel neveselý) příběh, který se stal v naší lokalitě. Zároveň mé knihy ještě udělají dvojnásobnou radost, což je skvělé!“ Knihy poslala také sestřičce Martině a jejím dětem, další pak poslala do obou nemocničních knihobudek.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA