Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výtěžek z obchůzky darovala střelenská mikulášská družina dětem s handicapem

date_range 20.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Předání šeku Barunce

Kořeny mikulášských obchůzek sahají do dávné historie. U nás na Valašsku, jak všichni dobře víme, jsou stále velmi oblíbené a hojně praktikované i v současnosti. Nejinak je tomu ve Střelné, kde každým rokem vyráží na dvoudenní akci početná skupina čertů spolu s Mikulášem.

 

V obci Střelná byla tato tradice koncem minulého roku spojena s velkým činem mikulášské družiny. Výtěžek z obchůzky z let „covidových“ ve výši 20 000 Kč věnovali  Barunce Ordeltové na boj s jejím handicapem. „Čin od drsných chlapů, navíc při akci, kdy není nikdy daleko od nějakého průšvihu, zaslouží určitě ocenění a uznání nás všech,“ uvedl Petr Kráčmar, starosta obce Střelná.

 

Střelenská mikulášská družina se rozhodla, že i výtěžek z poslední obchůzky rozdělí dětem, které jej potřebují k usnadnění života s jejich zdravotním handicapem. Konkrétně darovali 10 000 Kč Vojtovi Změlíkovi a 10 000 Kč Honzovi Novotnému.

 

Předání šeku Barunce

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA