Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Výtěžek z turnaje v Karolince poputuje k rodinám hasičů z Koryčan

date_range 07.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Výtěžek čtvrtého ročníku charitativního turnaje v malé kopané O valašský maják předali pořadatelé akce spolu s hejtmanem Zlínského kraje Radimem Holišem starostce Koryčan. Šeky v celkové hodnotě 40 tisíc korun budou věnovány rodinám zasaženým tragickou událostí, ke které došlo 15. září při explozi domu v Koryčanech.

 

Dar ve výši 40 tisíc korun převzala v úterý 5. října na Krajském úřadu Zlínského kraje starostka Koryčan Hana Jamborová. Čtyři šeky, každý v hodnotě deset tisíc korun, jí předali pořadatelé charitativního turnaje v malé kopané O valašský maják a hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Peníze budou věnovány rodinám zasaženým tragickou událostí, ke které došlo 15. září při explozi domu v Koryčanech.

Kasička na turnaji O valašský maják v Karolince. Foto: obec Karolinka

Šeky předali starostka města Karolinka Marie Chovanečková a ředitel územního odboru Vsetín Policie ČR Ladislav Pajdla. „Peníze se podařilo vybrat ze startovného, z příspěvků organizací a ze vstupného, které bylo dobrovolné. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili. Maják jsme poprvé uspořádali před pěti lety s cílem udělat něco pro své zdraví a současně výtěžkem podpořit potřebné. Pomoc vždy věnujeme pozůstalým rodinám příslušníků integrovaného záchranného systému,“ vysvětlila starostka Marie Chovanečková.

 

Dobročinného turnaje v Karolince, který se uskutečnil na začátku září, se zúčastnili kromě složek integrovaného záchranného systému také krajští radní. Tým Zlínského kraje zvítězil, k předání výtěžku tak došlo v sídle hejtmanství.

Předání šeku na Krajském úřadu Zlínského kraje

„Tak jako se do historie zapsalo 11. září v Americe, tak smutné bude 15. září v Koryčanech. Oba hasiči, kteří na místě zahynuli, byli skvělí kluci. Je to velká ztráta a hluboká rána do našich srdcí. Nesmírně si vážím solidarity a podpory, které se nám ze všech stran dostává,“ řekla starostka města Koryčany Hana Jamborová.

 

„Vážím si statečnosti, kterou paní starostka Jamborová projevila v těchto těžkých chvílích. Některé rány peníze nevyléčí, ale doufám, že alespoň pomohou zmírnit následky tragédie, ke které v Koryčanech došlo. Naše pomoc tím nekončí, budeme i nadále s paní starostkou ve spojení a bude-li moci kraj nějak pomoci, rádi to uděláme,“ přislíbil hejtman Radim Holiš.

 

Rada Zlínského kraje už v září doporučila krajskému zastupitelstvu schválit finanční pomoc pro rodiny, které výbuch domu v Koryčanech postihl. Prostřednictvím veřejné sbírky, kterou vyhlásila Charita Kroměříž ve spolupráci s městem Koryčany, hodlá Zlínský kraj poslat 3 miliony korun. Věc budou na listopadovém zasedání projednávat krajští zastupitelé.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA