Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Vzniklo tablo valašskoklobouckých starostů

date_range 28.Úno, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Na valašskokloboucké radnici bylo instalováno tablo se všemi představiteli města od roku 1850. Fotografie purkmistrů, předsedů a starostů najdou lidé v prvním patře městského úřadu.

Od roku 1850 se v čele města Valašské Klobouky dosud vystřídalo 27 mužů. Ve Valašskoklobouckém zpravodaji budou všechny tyto osobnosti podrobněji představeny formou biografických medailonů, doplněných o podstatné události, které se ve městě za jejich působení odehrály.

foto MěÚ Valašské Klobouky

V tablu chybí jediná fotografie – bohužel se nepodařilo najít portrét starosty Mikuláše Rašky, který stál v čele města v letech 1857 až 1859. Pocházel z domu č. p. 224 a byl koželuhem. Vedení radnice prosí občany, kteří mají obrázek tohoto muže, aby se ozvali a fotografii pro tablo zapůjčili.

foto MěÚ Valašské Klobouky

A proč rok 1850? První zákonnou úpravu dostaly obce tzv. Stadionovým prozatímním obecním zřízením z 20. března 1849. Obce se staly nejnižšími články a instancemi územní samosprávy.

Poděkování patří všem, kteří se podíleli na vzniku tabla, místnímu historikovi Petru Odehnalovi, fotografce Evě Strapinové, Davidu Ginterovi a také lidem, kteří poskytli fotografie ze svých soukromých fotoalb.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA