Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Webináře pro pedagogické pracovníky v době pandemie přinesly úspěch

date_range 17.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Online přednáška: Mgr. Karel Opravil – Psychohygiena učitele, aneb jak nepadnout na „hubu“

Projekt Místní akční plán ORP Valašské Klobouky II (MAP) zaměřený na rozvoj kvalitního inkluzivního vzdělávání v mateřských a základních školách na území ORP Valašské Klobouky ani přes pandemii COVID-19 neponechal nic náhodě a zrealizoval pro pedagogy online školení v rámci vybraných témat.

 

„Společně s nástupem pandemie COVID-19 se realizační tým MAP začal potýkat s problémy organizace aktivit a uskutečněním dlouhodobě naplánovaných školení pro pedagogické pracovníky mateřských a základních škol. Tato školení se měla uskutečnit osobně, ale situace s pandemií se neustále zhoršovala a neumožňovala zorganizovat osobní setkání a pokračovat v nastaveném plánu aktivit. Proto se začaly připravovat a postupně realizovat online školení, tzv. webináře,“ uvedla Jaroslava Káňová, manažerka MAP.

Online přednáška Mgr. Lenka Bínová

Se zamluvenými lektory byl dohodnut online přenos jejich výkladů přes počítač. I přes obavy s technikou a zájmu na účasti ve virtuálním prostředí se týmu MAP podařilo zrealizovat a uskutečnit celkem 6 webinářů. Těchto webinářů se zúčastnilo celkem přes 150 pedagogů z mateřských a základních škol na našem území. Uskutečněná online školení získala velmi dobré ohlasy a recenze od zúčastněných. Nepochybně tak splnila svoji funkci a lektoři předali pedagogům obohacující poznatky.  Do budoucna realizační tým MAP plánuje další zajímavá školení, která proběhnou snad už formou osobního setkání.

 

Níže je přiložen přehled uskutečněných webinářů a jejich témat:

Přehled webinářů:

21. 9. 2020 Mgr. Petr Sucháček – Komunikace (s dětmi) a proč nám někdy nejde?

6. 1. 2021 Mgr. Lenka Bínová – Specifické poruchy učení v kostce – jak porozumět dítěti s SPU

15. 2. 2021 Mgr. Jiřina Bednářová – Posouzení a stimulace vývoje dítěte v předškolním věku

17. 3. 2021 Mgr. Marika Kropíková – Hry a činnosti pro prevence agrese a agresivity u dětí MŠ

– Kyberšikana – zraňování, které není vidět

8. 4. 2021 Mgr. Karel Opravil – Psychohygiena učitele, aneb jak nepadnout na „hubu“

– Obtížné rozhovory s rodiči – jak si ulehčit komunikaci a ustát nepříjemné pocity

– Jak najít jistoty v covidové nejistotě

26. 4. 2021 Veronika Kmochová – Dechová cvičení a techniky jako první pomoc při stresu

Online přednáška Mgr. Jiřina Bednářová

Na podzim roku 2020 bylo ještě naplánováno školení pro veřejnost s Dr. Lidmilou Pekařovou na téma Rodič a učitel – spolu nebo proti sobě. Toto školení bylo přesunuto na podzim roku 2021 z důvodu upřednostněného osobního výkladu, které chtěla paní lektorka zachovat a účastníkům umožnit kvalitnější přenos důležitých informací. O podrobnostech tohoto školení bude realizační tým MAP veřejnost ještě informovat.

 

Všem pedagogům patří velký dík za vysoký zájem na webinářích i přes tak těžkou situaci, se kterou museli bojovat ve svých školských zařízeních.

 

-pr-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA