Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Z domu pro seniory uniká příliš mnoho tepla

date_range 29.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Dům s pečovatelskou službou Valašské Klobouky, který obývá více než stovka seniorů z Valašskokloboucka, vyžaduje v blízké době řešení nevyhovujících tepelně-izolačních vlastností, včetně špatného stavu oken. Proto byly obě jeho budovy podrobeny energetickému auditu a v současné době se pracuje na technické dokumentaci. Jakmile budou podklady pro projekt kompletní, začne radnice vyhledávat vhodný zdroj pro financování celé investiční akce.

„Rada města dala investičnímu odboru za úkol připravit dokumentaci na výměnu oken a zateplení objektů DPS I a DPS II. Tyto projektové podklady jsou vypracovávány tak, aby vhodným způsobem zohlednily výsledky energetického auditu a navrženými stavebními úpravami napomohly k efektivnějšímu a ekonomičtějšímu provozu," sdělil k záměru vedoucí investičního odboru Radek Bařinka. Po dokončení projektové dokumentace dojde k analýze dotačních titulů, ze kterých by bylo možné získat finanční podporu investice.

 

foto MěÚ Val.Klobouky

 
Dvě propojené budovy, z nichž jedna byla postavena v sedmdesátých a druhá v devadesátých letech, nevyhovují svými tepelnými vlastnostmi ani souvisejícími energetickými nároky. „Pokud by bylo provedeno zateplení a výměna oken obou objektů, znamenalo by to pro nás značné snížení výdajů na energie. Uspořené prostředky bychom pak mohli investovat například do dalšího zlepšování prostředí a komfortu bydlení našich seniorů," uvedl k záměru Ivan Kovalčík, ředitel Valašskokloboucké polikliniky, která dům s pečovatelskou službou spravuje.

Zařízení pro lidi v důchodovém věku obývá v jednolůžkových, dvoulůžkových nebo speciálních bezbariérových bytech více než 100 seniorů. Provoz je celoroční a obyvatelé mají k dispozici služby Charity Valašské Klobouky, jež se jim stará například o asistenci a úklid. Přímo v místě je však také kadeřnictví a možnost nákupu potravin a obědů.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA