Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Z havarovaného vozu museli cestujícího vyprostit

date_range 06.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dopravní nehoda u Velkých Karlovic. Foto: HZS

V neděli krátce po půlnoci došlo k dopravní nehodě osobního vozidla do příkopu na komunikaci, spojující obec Velké Karlovice se státní hranicí. Automobil značky Audi se na namrzlé komunikaci dostal do protisměru, sjel ze silnice a narazil do betonového propustku.

 

K nehodě byli kromě policistů a záchranářů vysláni také profesionální hasiči ze stanice Vsetín a dobrovolní hasiči města Karolinka. „Po příjezdu průzkumem zjistili, že vozidlo se nachází v příkopu a leží na boku. Ve vozidle se před nehodou nacházely 2 osoby. Jednu z nich museli hasiči vyprostit pomocí pneumatických zvedacích vaků. Obě osoby byly při nehodě zraněny, a proto si je do péče převzala zdravotnická záchranná služba a odvezla je do nemocnice k dalšímu ošetření,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Dopravní nehoda u Velkých Karlovic. Foto: HZS

Svou roli u nehody hrál také alkohol v krvi řidiče. „Třiačtyřicetiletý řidič se svým automobilem dostal smyk a čelně narazil do silničního mostku. Poranění řidiče a jeho spolujezdce si vyžádalo jejich lékařské ošetření. Kromě zdravotní újmy vznikla i škoda materiální, která byla předběžně odhadnuta na čtyři sta tisíc korun. Řidič po nehodě nadýchal přes jedno promile alkoholu,“ uvedl mluvčí policistů Petr Jaroš.

 

Hasiči zajistili místo dopravní nehody, provedli protipožární opatření a použili sorpční hady, aby zamezili znečištění životního prostředí při případném úniku provozních kapalin. Na místo události si velitel povolal speciální vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, pomocí něhož provedli hasiči vytažení vozidla. Krátce po třetí hodině ranní hasiči provedli finální úklid a postupně se vrátili na své stanice.

 

Dopravní nehoda u Velkých Karlovic. Foto: HZS

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA