Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Z lupu se zloději dlouho neradovali

date_range 27.Čvn, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Na počátku krádeže hliníkových kol byla náhoda a alkohol. Na jejím konci po pár dnech sdělení podezření z trestného činu krádež s trestní sazbou až tři roky odnětí svobody dvěma recidivistům.

V sobotu 17. července večer se potkali dva kumpáni v restauraci ve Valašských Kloboukách. Devětadvacetiletý muž z blízké obce měl již vypitých pár piv, když si k němu přisedl o šest let mladší kamarád z jiné obce. „Oba již měli trable se zákonem a oba byli podmíněně propuštěni z výkonu trestu. Ani aktuální hrozba vězení je nezastavila před nápadem ukrást z blízkého rodinného domu hliníková kola," uvedla k případu mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková.

Myšlence nestálo nic v cestě. Kumpáni se vydali na lup. Z volně přístupného dvora neobydleného rodinného domu ukradli čtyři hliníková kola v ceně více než devět tisíc korun, které vzápětí prodali jednomu z kamarádů za pět set korun. Peníze si rozdělili a vzápětí propili.

„Policisté se o krádeži kol dozvěděli následující den od muže, který se o dům stará a který měl kola nachystaná k prodeji. Díky výborné místní znalosti muži zákona tušili, kdo má krádež na svědomí a nemýlili se," řekla mluvčí.

Oba recidivisté se ke krádeži přiznali a svého činu litovali. Starší z mužů byl dvakrát a mladší již čtyřikrát soudně trestaný. „Vzhledem k tomu, že byli oba podmíněně propuštěni z výkonu trestu se zkušební dobou do září roku 2017 a do června roku 2018, hrozí jim za trestný čin krádež až tříletý trest odnětí svobody," dodala Monika Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA