Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Z nákladního auta vyteklo 250 litrů nafty

date_range 03.Kvě, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V pátek 2. května ve 14:47 hodin přijalo operační středisko ve Zlíně hlášení o dopravní nehodě kamionu, při které došlo k poškození nádrže vozu. Na místo nehody poblíž obce Vysoké Pole, byla vyslána technika profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a z centrální požární stanice ve Zlíně. Řidič kamionu i jeho spolujezdec vyvázli bez zranění.

„Kamion ležel na boku v příkopu u silnice. Proto si velitel zásahu ihned vyžádal jeřáb k vyproštění . Při havárii byla proražena nádrž vozu, z které vyteklo do země asi 250 l nafty," informoval Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Operační středisko hasičů proto informovalo o nehodě Českou inspekci životního prostředí a odbor životního prostředí města Valašské Klobouky.

foto HZS Zlínského kraje   více fotek

„Informaci obdržel i starosta obce Drnovice, v jejímž katastru komunikace leží. Byla zajištěna potřebná technika, která po vyzvednutí vozidla odbagruje zeminu do bezodtokového kontejneru," řekl Žemlička. 

Na místo nehody se dostavily dva jeřáby, které vyzvedly vozidlo na silnici. Bylo nutné také odbagrování kontaminované zeminy do připravených kontejnerů. „Kontejnery se znečištěnou zeminou budou uloženy v areálu technických služeb ve Valašských Kloboukách a v dalším týdnu budou odvezeny k likvidaci," dodal Žemlička.

Na místě nehody zasahovala také jedna cisternová stříkačka a chemický automobil. Silnice musela být po dobu zásahu uzavřena. Příčiny dopravní nehody šetří dopravní policie. -red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA