Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Z obcí Hornolidečska míří na jižní Moravu 12 kladovek kulatiny

date_range 23.Čvc, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Kladovka se dřevem ze Střelné (21. 7. 2021 Horní Lideč). Foto: redakce

V rámci pomoci při obnově obcí poničených tornádem posílají obce z Hornolidečska 12 kladovek kulatiny, která bude využita na stavbu zničených střech. Celkem bude zasláno asi 360 m3 dřeva. O pomoci jižní Moravě jednalo předsednictvo Sdružení obcí Hornolidečska na svém zasedání již 29. 6. 2021. Zúčastnění se dohodli, že každá z členských obcí dle svých možností přichystá pilařskou kulatinu k odvozu do postižených oblastí. Jedná se o dřevo z obecních lesů. Náklady spojené s těžbou a přepravou si hradí každá obec zvlášť, účetně je dar vyřešen darovací smlouvou.

 

Předseda Sdružení obcí Hornolidečska pan Josef Daněk (zároveň starostou Valašské Polanky) se spojil se starostou Josefova (předseda Dobrovolného svazku obcí Podluží), který ho informoval o tom, že v oblasti nejvíc chybí pilařská kulatina, jejíž zpracování na konkrétní materiál si dle potřeby zajistí na místě sami. O pořez se postarají domluvené tři pily v regionu Podluží.

Nakládka dřeva z obecních lesů ve Střelné

Do Moravské Nové Vsi putuje dřevo ze Střelné a Valašské Senice, do Mikulčic je dodáno dřevo z Horní Lidče, Lačnova a Lidečka, do Lužic bude dopraveno dřevo z Leskovce a Ústí, do Hodonína poputuje dřevo z Prlova a Pozděchova a do Hrušek pojede dřevo ze Seninky, Valašské Polanky a Lužné. Dřevo se naváží postupně dle kapacity dopravců a pil.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA