Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Za noc dva požáry, škody jdou do milionů

date_range 24.Úno, 2014 featured_play_list Aktuality

 

V noci z neděle na pondělí 24. února zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u dvou požárů. K prvnímu z nich došlo zhruba půlhodinu po půlnoci nedaleko Slavičína, v areálu bývalých Vlárských strojíren. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze Slavičína.

„Z hořícího přístřešku se zaparkovanými dvěma auty se plameny rychle rozšířily i na vedlejší budovu. Velitel zásahu proto požádal o posilové jednotky," uvedl Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Na místo události byla proto povolána jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk i s automobilovým žebříkem a dále jednotky dobrovolných hasičů z obcí Bojkovice, Vlachovice, Štítná nad Vláří, Luhačovice a Pitín.

foto  HZS Zlínského kraje   více fotek Slavičín    foto Lačnov

Sousední budova měla propadlou střechu. Nemohlo se proto hasit zevnitř, kde bylo zaparkované větší množství aut. Při zásahu byla nutná kyvadlová doprava vody. Oheň se hasičům podařilo lokalizovat deset minut před druhou ráno.

„Škoda ve zcela zničené jednopodlažní hale je odhadována na zhruba 10 milionů korun. Polovina na budově a druhá polovina na zaparkovaných autech," naznačil Žemlička.

Od rána jsou na místě spolu s vyšetřovateli hasičů i kriminalisté. „Proč budova hořela, v tuto chvíli prozatím nevíme. Jednou z verzí, které nyní prověřujeme, je však také ta, že požár někdo založil úmyslně," uvedl k případu mluvčí zlínských policistů Petr Jaroš.

K druhém požáru vyjížděli hasiči na Hornolidečsku. Kolem půl páté ráno začalo hořet v kotelně bytovky v Lačnově. Ještě před příjezdem hasičů byly z objektu evakuováni obyvatelé.

„Na místo vyjela jednotka profesionálů z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči obce Horní Lideč a Lačnov. Na místě bylo zjištěno silné zakouření společných prostor bytovky a silné praskání z místnosti kotelny. Při bližším ohledání byla objevena hořící hromada dřeva v kotelně," popsal výjezd Žemlička.

Příčinou vzniku tohoto požáru byla nedbalost při manipulaci se žhavým popelem. „Celá událost byla uzavřena blokovou pokutou. Vzniklá škoda se pohybuje okolo pěti tisíc korun," dodal Roman Žemlička. 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA