Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Za odbornými stážemi vyrazili učni SOU Valašské Klobouky do Malagy

date_range 26.Bře, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Učni SOU Valašské Klobouky na stáži ve Španělsku

Díky projektu Erasmus+ se 24. února vypravilo 17 žáků a 2 vyučující Středního odborného učiliště Valašské Klobouky na třítýdenní pracovní stáže do Španělska.

 

Účastníci byli vybráni z různých oborů napříč školou a po dobu tří týdnů docházeli na pracoviště, kde si trénovali své odborné, ale také jazykové znalosti. Žáci oboru Veřejnosprávní činnost a Podnikání docházeli většinou do hotelů na recepce, obchodů nebo třeba do realitní kanceláře. Žáci oborů Mechanik opravář motorových vozidel a Opravář zemědělských strojů měli praxi v autoservisech, oboru Kuchař-číšník v restauraci a žák oboru Zedník pomáhal na stavbách.

 

Program byl velmi nabitý, protože kromě zaměstnání měli žáci maturitních oborů odpoledne ještě 24hodinový kurz angličtiny a všichni absolvovali dvě lekce flamenca. „Ve volném čase jsme prozkoumávali Malagu, která je krásným přímořským městem se spoustou kulturních a historických památek. Navštívili jsme například Muzeum Picassa, pevnost Alcazaba, hrad Gibralfaro nebo místní katedrálu a proplétali se historickým centrem plným nejrůznějších uliček. Malaga je také proslavená svou dlouhou promenádou kolem mořského pobřeží a písčitých pláží a subtropickou zelení všude kolem,“ popsala Mgr. Tereza Belašková.

 

Učni SOU Valašské Klobouky na stáži ve Španělsku

 

O víkendech všichni vyráželi za poznáním do dalších měst Andalusie, navštívili tak Gibraltar, Granadu a Sevillu.

 

 

„Naši žáci mají náš neskonalý obdiv, protože se umí velmi rychle adaptovat na nové podmínky, zorientovat se v cizím městě a jezdit sami místní hromadnou dopravou do zaměstnání, přestože jim většině ještě nebylo ani 18 let,“ uvedla Mgr. Tereza Belašková.

 

Kromě odborných dovedností si tak účastníci odvážejí hlavně poznání, jaké to je samostatně fungovat v cizí zemi, jak se překonávají jazykové bariéry a jak převzít zodpovědnost do svých rukou. Věříme, že je tyto zahraniční zkušenosti posilní a dodají potřebné sebevědomí do dalších životních výzev.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA