Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Za odpad zaplatí od ledna podnikatelé víc

date_range 25.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Od ledna roku 2010 začnou platit nové podmínky svozu komunálního odpadu pro valašskokloboucké podnikatele, kteří uzavřou smlouvu o svozu a odstraňování odpadů s Valašskoklobouckými službami. Konkrétně dojde ke změně způsobu platby i výše poplatku za tuto službu, dostanou však také novou možnost odevzdávání odpadu ve sběrných pytlích. Úplně už skončí prodej žetonů k jednorázovým vývozům a k popelnici o 110 litrech přibude ještě nádoba o objemu 240 litrů. Celoroční známky pak nabídnou možnost týdenního nebo čtrnáctidenního vývozu.

„Od nového roku budeme rozlišovat objemy popelnic o 110 a 240 litrech. Podnikatelé ale mohou také využívat kontejner o objemu 1100 litrů. Celoroční známky zůstávají zachovány a podnikatelé si budou navíc moci vybrat frekvenci svozu, buď jednou týdně nebo každé dva týdny. Skončí však plastové žetony, které byly na popelnice přidávány při jednorázovém vývozu. Pokud by někteří i při čtrnáctidenním intervalu svozu popelnici nenaplnili, mohou využít nové možnosti odevzdávání v plastových pytlích, které mají objem 70 litrů," shrnul informace o novém způsobu svozu ředitel Valašskoklobouckých služeb Roman Petrůj. Podnikatelé se však nemusejí bát, že by jim zůstaly žetony, které si nakoupili v předstihu a nestihnou je do konce roku využít. Při svozu budou totiž přijímány ještě v prvním čtvrtletí příštího roku.

 
Sazba základního poplatku za ukládání odpadů je stanovována zákonem o odpadech. Právě z důvodu těchto rostoucích nákladů na svoz a skládkování komunálního odpadu dojde také ke zvýšení cen. Za celoroční známku na popelnici o 110 litrech zaplatí podnikatel při týdenním vývozu 2675 korun, při čtrnáctidenním 1460 korun. Týdenní celoroční svoz popelnice o 240 litrech uhradí 4260 korun a při svozu jednou za čtrnáct dnů bude tato částka činit 2260. Pokud se podnikatelé rozhodnou využít kontejneru o 1100 litrech, bude je týdenní vývoz stát 16950 korun a čtrnáctidenní 8605. Když nebude vyhovovat ani jedna z nastíněných variant, je možné zakoupení plastového pytle, který bude označován svozovou samolepkou. Jeho cena bude 62 korun, a to včetně ceny vývozu.

Po vzájemné dohodě mezi Valašskoklobouckými službami a radnicí budou podnikatelé moci řešit uzavírání smluv, úhradu poplatků i pořízení pytlů na odpad na odboru životního prostředí městského úřadu, a to od 4. ledna 2010. Bližší informace podá na telefonu 577 311 106 Leona Vlčková.

Podnikatelům vyvstává povinnost zajistit využití komunálního odpadu vzniklého z jejich činnosti podle platného znění zákona č. 185/2001 Sb. o odpadech.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA