Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Za rozsáhlý výpadek internetu mohlo poškození optického kabelu

date_range 05.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

V úterý o půl páté odpoledne došlo ve Vizovicích k poškození optického kabelu společnosti CETIN, která provozuje největší telekomunikační síť pokrývající celé území České republiky. K nehodě došlo při stavebních pracích. Sítě CETIN využívají mimo jiné i poskytovatelé internetového připojení na Valašsku.

 

„Kolegové vyjeli na místo, ale areál už byl uzavřen a nebylo možné začít poškozený kabel opravovat. Kolegové proto ihned zahájili převádění veškerého provozu na souběžný nepoškozený kabel,“ uvedla pro server regionvalassko.cz Klára Zavadilová ze společnosti CETIN a.s.

 

Technici opravují poškozený optický kabel ve Vizovicích, foto: Slavnet Networks

 

Evidován byl dopad na stovky zákazníků pevného internetu a několik datových služeb pro firemní zákazníky, většině z nich byl provoz obnoven k 23. hodině. „Zbývajících 39 zákazníků na vizovickém DSLAMu nebylo možné na souběžný kabel převést, teď už by ale provoz měl být obnoven i u nich. Optický kabel je opraven. Dopad na mobilní síť jsme nezaznamenali,“ dodala Klára Zavadilová.

 

Ne všichni uživatelé byli z poruchy nešťastní. Na sociální síti se objevovaly i komentáře oceňující nefunkční internet. Rodiče si po dlouhé době například zahráli s dětmi deskové a karetní hry 🙂

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA