Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Začala přestavba křižovatky s častými dopravními nehodami

date_range 11.Srp, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Plán přestavby. Obrázek: ŘSD ČR

Ředitelství silnic a dálnic minulý týden zahájilo akci I/69 Vsetín, rampa Mostecká. Jedná se o přestavbu mimoúrovňové křižovatky v místní části Rokytnice nad čerpací stanicí Shell. Přestavba má stát 220 milionů korun bez DPH, hotovo má být v roce 2024.

 

Záměr řeší výstavbu dvou nových křižovatkových větví stávající mimoúrovňové křižovatky. Úpravou dojde k zásadnímu zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Řidiči musí v současném stavu zdolávat odbočování vlevo z velmi frekventované silnice I/57 a často zde dochází k dopravním nehodám, a to i s tragickými následky.

 

„Jde o nebezpečný úsek, kde často dochází k dopravním nehodám. Problematické je zejména odbočování vlevo z frekventované silnice I/57. V rámci stavby proto dojde k vybudování dvou nových větví křižovatky silnic I/57 a I/69, díky kterým zmizí nutnost přejíždět přes protisměrný jízdní pruh. Celý úsek bude po přestavbě výrazně bezpečnější a zásadně se zlepší i plynulost dopravy,“ představil stavbu generální ředitel ŘSD ČR Radek Mátl s tím, že nové křižovatkové větve budou napojeny na okružní křižovatku, která vznikne na silnici I/69 u polyfunkční budovy Kotovo. Součástí stavby je také výstavba nových autobusových zastávek a úprava místních komunikací, chodníků a parkovacích ploch.

Slavnostní poklepání na základní kámen. Foto: ŘSD ČR

Do konce letošního roku budou probíhat přeložky inženýrských sítí a budování retenční nádrže. Tyto práce se zatím obejdou bez dopravního omezení. „Do konce stavební sezony zatím předpokládáme, že bude provoz omezen a řízen semafory pouze po dobu několika dní na podzim. Další dopravní omezení, bez kterého se práce v příštím roce neobejdou, ještě upřesníme a řidičům včas sdělíme,“ doplnil ředitel Správy Zlín ŘSD ČR Karel Chudárek.

 

Sjezd z Rampy Mostecká povede na budoucí kruhový objezd u Kotova, na nějž bude napojena i nová přístupová komunikace vedoucí do prostoru za vlakovým nádražím Na Lapači, které v současnosti prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

 

Plán přestavby. Pro zvětšení klikni na obrázek

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA