Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Záchrana kočky z 12 metrového smrku

date_range 03.Dub, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Profesionální hasiči z Valašských Klobouk byli v pondělí v 11:03 hodin vysláni do Brumova-Bylnice, na ulici Záhumení, k záchraně kočky na stromě.

Zpočátku úsměvná informace, že kočka vyleze na strom, ale už neumí slézt. „Při příjezdu hasiči zjistili, že kočka je v koruně ztepilého smrku, ve výšce asi 12 metrů. Původní plán, použít nastavovací žebříky, nevyšel, protože hustota větví v koruně smrku byla příliš veliká i pro hasiče. Velitel zásahu si proto vyžádal příjezd výškové techniky," uvedl tiskový mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Kočka byla v koruně ztepilého smrku, ve výšce asi 12 metrů                  foto: HZS

Po příjezdu automobilového žebříku a jeho ustavení už nebyl problém kočku zachránit a předat majitelům. Hasiči se dozvěděli, že kočka byla zvyklá jen na domácí prostředí. Majitelé proto byli upozorněni, ať si vystrašené zvíře hned donesou domů.

Kočku se podařilo zachránit za pomoci automobilového žebříku                  foto: HZS

„Je na místě zauvažovat, zda-li by si kočky ve Zlínském kraji nezasloužily absolvovat speciální lezecký výcvik, protože je pro ně ostuda neumět slézt ze stromu nebo ze střechy. V dubnu 2018 jde totiž už o druhý případ záchrany kočky," dodal s úsměvem na tváři Roman Žemlička.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA