Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Záchranáři představí všechny své složky

date_range 31.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Ve Valašských Kloboukách se bude ve čtvrtek 3. června konat Den s Integrovaným záchranným systémem. Po celé dopoledne mu bude patřit Masarykovo náměstí, na kterém se veřejnosti představí všechny základní složky, ale také některé zvláštní útvary. Návštěvníci se kromě policistů, hasičů, záchranářů a vojáků mohou těšit na speciální týmy pyrotechniků, potápěčů, kynologů, hipologů, vojenských policistů, tankistů nebo vojáků z průzkumného praporu. Akci naplní dynamické ukázky jejich zásahové a výcvikové činnosti, ovšem k vidění toho bude díky zpřístupnění veškeré výstroje, výzbroje a techniky daleko víc. Program bude probíhat od 8:30 do 11:30 hodin. 

„Den s Integrovaným záchranným systémem je letos koncipován tak, aby představil techniku, kterou doposud neměli lidé ve Valašských Kloboukách možnost vidět. S tím souvisejí i speciální útvary, které přijedou prezentovat svou činnost. Podařilo se nám například zajistit účast jednotky z Pokusné dělostřelecké střelnice Libavá, která sem přiveze moderní vojenský tank T 72, či průzkumný prapor z Prostějova, který přijede armádními land rovery. Mimoto se zúčastní vojenská policie z Olomouce, dále pak lehký motorizovaný prapor z Bučovic nebo policejní pohotovostní a eskortní oddíl ze Zlína," vybral nejvýznačnější složky starosta města Dalibor Maniš.

 

Foto

ilustrační foto MěÚ Val.Klobouky

 
„Během dopoledního programu budou mít návštěvníci možnost zhlédnout ukázku zásahu policejního oddílu při zadržení pachatele, předvedení bojového umění Musado v podání armádních výsadkářů a ukázku výcviku policejních služebních psů," jmenoval některé atraktivní součásti vedoucí odboru vnitřních věcí Miloslav Šerý. Jak poznamenal, také všechny ostatní prezentace složek budou doplněny předváděním či prohlídkou. „Například lezecký tým bude na dvaačtyřicetimetrovém hasičském žebříku demonstrovat slaňování, záchranáři předvedou první pomoc a vojáci seznámí zájemce s tankem a umožní i jeho prohlídku," prozradil vedoucí.

Lákat jistě bude výstroj a vybavení policejních pyrotechniků z olomoucké základny nebo potápěčů ze zlínské jednotky, stejně jako zásahová vozidla či technika profesionálních i dobrovolných hasičů ze Zlína a Valašských Klobouk. Novinkou bude účast jízdní policie se dvěma koňmi nebo představení vozidel krajského dopravního inspektorátu. O prezentaci zdravotnické práce při nenadálých a krizových situacích se postarají záchranáři ze Zlína i zdravotníci místního Červeného kříže. Během všech ukázek se do programu zapojí více než osmdesát profesionálů a dobrovolníků ze složek IZS.

Den s Integrovaným záchranným systémem je letos po několika letech svého konání na fotbalovém stadionu opět pořádán v centru města a kromě žáků všech valašskoklobouckých škol bude přístupný také široké veřejnosti.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA