Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pády ze žebříků při sklízení ovoce zaměstnávají záchranáře

date_range 10.Čvc, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pro pacienta letěl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy. Foto: ZZS Zlínského kraje

V posledních týdnech záchranáři ze Zlínského kraje stále častěji vyjíždí k pádům z výšky. Nejčastěji se jedná o pády ze žebříků, střech a stromů při sklízení ovoce. Pády z výšky sice mohou skončit jen oděrkou, ale také mnohem horším zraněním nebo jejich kombinací.

 

V sobotu vyjížděly dvě posádky záchranářů k případu pádu muže ze žebříku. „Naše dvě posádky, z toho jedna s lékařem, z výjezdové základny ve Vsetíně zasahovaly u pádu muže ze žebříku ze zhruba čtyřmetrové výšky, který si tak přivodil zhmoždění dolní části zad a pánve. Záchranáři muže zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče, podali medikamenty, nasadili krční límec a imobilizovali vakuovou matrací. Pacienta kompletně připraveného k bezpečnému transportu do nemocnice poté předali kolegům z letecké záchranné služby z Ostravy,“ popsala mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

 

Při pracích na zahradách, opravách a úpravách chat, chalup či domů dbejte na pravidla bezpečnosti práce. Pády z výšky jsou totiž častými úrazy, které mohou mít velmi vážné následky.

 

Zásah záchranářů na Vsetínsku. Foto: ZZS Zlínského kraje

 

Jak poskytnout první pomoc? Doporučení od záchranářů:

* Zhodnoťte situaci a nepanikařte

* Pokud zraněný masivně krvácí, krvácení zastavte stlačením krvácejícího místa, popřípadě přiložte tlakový obvaz nebo zaškrcovadlo, POKUD JSTE ŠKOLENI!

* V případě bezvědomí zprůchodněte dýchací cesty a zkontrolujte dýchání* Se zraněným zbytečně nehýbejte!

* Volejte linku 155 a dispečerovi nahlaste co se stalo, kde se to stalo, na jaký povrch pacient spadl, přibližnou výšku pádu a jaké úrazy se vám podařilo zjistit. Dále postupujte podle pokynů operátora!

* Nepodávejte zraněnému žádné léky ani tekutiny

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA