Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Záchranka bude mít dvě nová stanoviště

date_range 30.Srp, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Zřízení dvou nových výjezdových stanovišť Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje odsouhlasili na svém posledním jednání krajští radní. Zároveň schválili poskytnutí dotací městům Karolinka a Slavičín, kde budou stanoviště vybudována. Stejný krok doporučili i zastupitelstvu, které se sejde v polovině září.

„V případě Karolinky se jedná o přemístění stávajícího výjezdového stanoviště záchranky z Nového Hrozenkova do nově přistavovaného objektu Městského úřadu Karolinka, jehož část město k tomuto účelu nabídlo. Výhodou tohoto řešení je koncentrace složek Integrovaného záchranného systému do jednoho místa," upřesnil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

„Vybudováním stanoviště navíc dojde ke značnému zkvalitnění provozních podmínek ve srovnání s dosavadní výjezdovou základnou v Novém Hrozenkově," vysvětlil statutární náměstek hejtmana Libor Lukáš.

Cena stavby dle rozpočtu projektanta činí 7 milionů korun. Zlínský kraj se na její realizaci bude podílet částkou 3,510 milionu korun (tedy víc než 50 procenty), které městu poskytne formou dotace. Ostatní náklady budou uhrazeny z rozpočtu města.

Ve Slavičíně v současnosti využívá záchranka pro své potřeby prostory ve vlastnictví města. Její vozidla zde parkují celoročně na volném prostranství před budovou, jelikož v objektu není zřízena garáž. Současná situace způsobuje komplikace zejména v zimě, kdy klimatické podmínky omezují dostatečné vyhřátí sanitního vozidla a chlad nepříznivě působí na převážená léčiva. Proto se plánuje vybudování dvou garážových stání a prostoru pro mytí a desinfekci. Cena investiční akce dle rozpočtu projektanta činí 440 tisíc korun. Kraj se na jejím financování bude podílet prostřednictvím dotace ve výši 350 tisíc korun.

V případě obou stanovišť bude ve prospěch Zlínského kraje zřízeno věcné břemeno umožňující užívat určené prostory objektů pro potřeby záchranky.

Jan Vandík

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA