Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Záchranné práce ve Vrběticích byly ukončeny

date_range 29.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: Archiv PČR

Bezpečnostní opatření Výbuch se blíží ke konci. V neděli 27. 9. byly ukončeny záchranné práce, se kterými bylo spojeno uzavírání komunikace mezi Haluzicemi a Lipovou. Od sobotního poledne je komunikace trvale otevřena a uzavírána bude jen ve výjimečných případech, například při nálezu munice.

 

„Zdůrazňujeme, že bezpečnostní opatření Výbuch stále trvá v režimu likvidačních prací. Složky integrovaného záchranného systému musí odstranit poslední zbytky a stopy po šestiletém působení v areálu,“ řekla mluvčí policie Lenka Javorková.

 

Ukončení záchranných, později likvidačních prací, nemá nic společného s šetřením a trestním řízením, které vede Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). To bude pokračovat dál.

 

Od 1. října bude zahájeno bourání dočasného oplocení a areál bude v režimu složek integrovaného záchranného systému zmenšen na nezbytné minimum. Dojde také k likvidace dočasné trhací jámy, odvoz techniky a materiálu.

 

Dne 13. 10. 2020 proběhne ve vrbětickém areálu tisková konference. Je předpoklad, že k tomuto dni bude celé bezpečnostní opatření Výbuch ukončeno.

 

„V průběhu likvidačních prací mohou být složkami integrovaného záchranného systému ještě nalezena munice, nebo zbraně, a proto nelze tuto závěrečnou fázi bezpečnostního opatření uspěchat,“ dodala Lenka Javorková.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA