Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Žáci klobouckého učiliště darovali krev. Přidal se i ředitel

date_range 04.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Žáci SOU Valašské Klobouky se rohodli darovat krev

Krev hraje v současné medicíně nezastupitelnou a stále rostoucí roli. Nelze ji uměle vyrobit. V poslední době, zřejmě i z důvodu současné situace kolem koronaviru, se nemocnice potýkají s nedostatkem krevních zásob. Tuto skutečnost zaznamenali i na Středním odborném učilišti ve Valašských Kloboukách, a proto se ředitel ve spolupráci s Žákovským parlamentem školy rozhodli oslovit žáky, zda by nechtěli přispět svou nejdražší tekutinou potřebným.

 

„Celkem se přihlásilo 15 dobrovolníků, a tudíž jsme v úterý 2. 3. 2021 vyrazili do Krajské nemocnice Zlín do transfuzní stanice darovat krev. Většinou se jednalo o prvodárce a byli jsme zvědaví, jak celou situaci zvládneme,“ uvedla Mgr. Tereza Belašková.

Pracovníci a žáci SOU Valašské Klobouky darovali krev

Nakonec sice ne všichni mohli krev darovat, přesto si kloboukcé učiliště váží svých žáků pro jejich ochotu a snahu nezištně pomoci. „Dokonce jsme se hned po odběrech domluvili, že v červnu celou akci zopakujeme a zajedeme na další odběr, abychom tak pomohli v dnešní nelehké době, protože to je naší největší odměnou,“ dodala Mgr. Tereza Belašková.

 

 

Staň se dárcem krve i ty

 

Hematologicko-transfuzní stanice Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (HTO) nedávno zavedla rezervační systém pro dárce krve. Jeho prostřednictvím si každý z nich bude moci předem vybrat den a čas, kdy přijde k odběru.

 

Rezervační systém lze nalézt ZDE.

 

„Kdo bude chtít k nám přijít, musí se předem objednat. K zavedení tohoto systému nás vedly dva důvody. Prvním byla snaha ušetřit čas našim dárcům, kteří už po zavedení registračního systému dlouho volali. Tím, že se objednají, nebudou muset čekat často desítky minut na odběr, jak tomu bylo doposud. Druhým důvodem jsou omezené prostory v budově číslo 9, kde nyní budeme odběry krve provádět,“ vysvětlila Jana Pelková, primářka hematologicko-transfuzního oddělení zlínské nemocnice.

 

Odběry krve se momentálně provádí v budově číslo 9 v areálu nemocnice. Důvodem pro změnu místa je právě probíhající rekonstrukce 13. budovy, kde HTO sídlí běžně, která potrvá do května tohoto roku. V budově číslo 9 se bude krev odebírat od pondělí do pátku o 6.00 do 9.00 hodin. Odpolední odběry v úterý jsou dočasně zrušeny, změny jsou vyhrazeny.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA