Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Žáci mají ve Slavičíně k dispozici další CNC centrum

date_range 16.Kvě, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nové CNC centrum, foto: archiv školy

Poslední týden  v dubnu přivezli na střední odbornou školu CNC frézovací centrum. Projekt s názvem Gymnázium J. Pivečky a SOŠ Slavičín – CNC centrum ve výši 2 093 194 Kč bude financován z OP IROP. Škola tak doplní již čtvrté CNC pro žáky strojírenských oborů Mechatronik a Obráběč kovů.

 

Květnové aktivity na střední škole ve Slavičíně. Dne 13. května 2019 byla Radou Zlínského kraje jmenována do funkce ředitelky školy a to od 1. června 2019 Mgr. Libuše Pavelková.

 

Dařilo se i v soutěžích a olympiádách, kde slavičínská škola dosáhla těchto výsledků:

 

• Krajské kolo SOČ – dne 23. 4. 2019 se na Gymnáziu v Uherském Brodě uskutečnilo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Naši studenti opět získali přední místa s postupem do celostátního kola. Všem z nich blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  •        obor fyzika – Jan Sova – 1. místo a postup do celostátního kola
  •        obor učební pomůcky – Marie Kuželová – 2. místo (postupuje do licitace o účast v celostátním kole)
  •        obor ekonomika – Daniela Zichová – 2. místo
  •        obor filozofie – Marie Koudelová – 3. místo
  •        obor strojírenství – Michal Šenkeřík – 6. místo
  •        obor pedagogika, psychologie – Nikol Fojtů – 8. místo

Krajská literární soutěž

• V 8. ročníku krajské soutěže Chemie objektivem, kterou pořádá Střední odborná škola a Gymnázium Staré Město se v první kategorii žáků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií umístila Anastázie Cahová na 2. místě. S fotografií “To je ale pech, zrezivěl nám plech, taje na něm sněh”

 

• Výsledky krajského kola soutěže zaměřené na informační technologie Office Arena 2019 se v soutěžní kategorii A umístili Machů Ondřej z kvarty na 1. místě a Dulík Lukáš z primy na 2. místa.V soutěžní kategorii B  Červeňan Jan z G2 získal  2. místo. V celostátním finálovém kole soutěže v soutěžní kategorii A obsadil Machů Ondřej 2. místo.

 

• Výsledky krajského kola astronomické olympiády v Kategorii EF potvrdily 5. místem Kristýnky Bělušové z tercie, že na naší škole již tradičně astrofyzika pod vedením Mgr. Ivo Rohleny je na vysoké úrovni.

 

• Poprvé v nové aule Gymnázia došlo k slavnostnímu předání cen  23. ročníku krajské literární soutěže „Vnímáme přítomnost, abychom ovlivnili budoucnost” v kategorii proza a poezie.

 

• Ve středu 24. 4. 2019 se konal 50.ročník festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích. Dopoledne proběhla nesoutěžní přehlídka, během které vystoupily  pěvecké sbory. Dík za reprezentaci patří sboru pod vedením Mgr. Markéty Maryášové.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi